حبیب‌زاده در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

برخی شناخت دقیقی از ظرفیت‌های بسیج ندارند

  • کد خبر : 624338
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۰۷
برخی شناخت دقیقی از ظرفیت‌های بسیج ندارند

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین گفت: متأسفانه برخی شناخت دقیقی از ظرفیت‌های بسیج ندارند که عمدتاً این افراد به خارج چشم دوخته‌اند.

قاسم حبیب‌‌زاده، معاون سیاسی سازمان بسیج در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: طی چهار دهه گذشته بسیج به معنای واقعی کلمه توانسته تمام ظرفیت‌های کشور را به کار بگیرد و از آن به نفع کشور و مردم بهره‌برداری کند.

وی با بیان اینکه بسیج در تمامی عرصه‌ها حضور فعال و پررنگی داشته است، گفت: در مقاطع مختلف چه در دوران جنگ تحمیلی و چه پس از آن، بسیج همواره پای کار بوده و هیچگاه اقشار محروم را تنها نگذاشته است.

معاون سیاسی سازمان بسیج‌ مستضعفین خاطرنشان کرد: زمانی کشور نیازمند اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال بود و از ظرفیت بسیج برای اجرای این طرح استفاده شد و تمام کشور تحت پوشش قرار گرفت و بعد از آن در سایر اتفاقات و حوادث مختلف بسیج در میدان حاضر شد و دست به امدادرسانی و خدمت‌رسانی زد که کمک به سیل‌زدگان استان گلستان و استان خوزستان و نیز زلزله‌زدگان غرب کشور از دیگر اقدامات مهم بسیج محسوب می‌شود و در این اواخر هم روند مبارزه با شیوع ویروس کرونا بود که بسیج خالصانه و مجاهدانه در مقابله با آن و نیز کمک به آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا شتافت.

حبیب‌زاده معتقد است؛ دستاوردهای بسیج‌ به حدی است که سال‌ها زمان می‌برد تا تحلیلگران در خصوص این دستاوردها بنویسند و تحلیل بکنند و هم راجع به آن صحبت کنند. در جنگ تحملیی که بنا به اذعان خود دشمنان حدود ۴۰۰ میلیارد دلار برای براندازی رژیم جمهوری اسلامی ایران هزینه شده بود، بسیج‌ توانست با کمترین امکانات مقابل لشکر تا بن دندان مسلح بایستند.

بیشتر بخوانید:

وی ابراز تأسف کرد که در مقاطعی از ظرفیت‌های بالای بسیج غفلت شده و بسیج مورد بی‌مهری برخی از جناح‌های سیاسی قرار گرفته است.

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین گفت: آنهایی که نسبت به ظرفیت‌های بسیج‌ کم‌توجهی می‌کنند یا شناخت صحیحی از این ظرفیت‌ها ندارند و یا برای حل مشکلات چشم به بیرون از کشور دوخته‌اند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: حضور بسیج‌ در صحنه‌های مختلف مانع وقوع برخی از ناکارآمدی‌ها و بی‌عدالتی‌ها شده و طبیعی است که عده‌ای سوداگر و سوءاستفاده‌گر از حضور بسیج در صحنه‌های مختلف خشنود نباشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624338

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.