رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه اعلام کرد

برخورد پرنده شکاری با قطار در فیروزکوه

  • کد خبر : 622616
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
برخورد پرنده شکاری با قطار در فیروزکوه
رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه از برخورد سارگپه پابلند با قطار مسافربری خبر داد و گفت: این پرنده شکاری زیبا پس از حادثه به اداره محیط زیست فیروزکوه منتقل شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فرشاد فیروزنیا رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در خصوص این پرنده شکاری گفت: این سارگپه را پس از برخورد با قطار به اداره منتقل کردیم اما متاسفانه آسیب‌دیدگی‌ها و شکستگی‌ها به قدری شدید بود که حیوان، شانسی برای درمان نداشت. این پرنده مصدوم نهایتاً معدوم و دفن شد.

وی در ادامه افزود: سارگپه، پرنده‌ای شکاری است که تنوع رنگی زیادی دارد و معمولاً از روی عادت های رفتاری، ژست های نشستن و گردن باریک ترش نسبت به سایر سارگپه‌ها قابل شناسایی است.

فیروزنیا اذعان داشت: سارگپه در دشت‌های وسیع، استپ‌ها، نواحی نیمه بیابانی، کوهستان‌ها و مناطق بدون درخت دیده می‌شود و معمولاً روی زمین و گاهی نیز روی تک درخت‌ها آشیانه می سازد؛ این پرنده از پستانداران کوچک، جوندگان، پرندگان کوچک و حشرات تغذیه می‌کند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه همچنین در خصوص این اتفاق خاطر نشان کرد: برخورد پرندگان با قطار، معضلی است که ظاهراً راهی برای پیشگیری از آن وجود ندارد؛ معضلی که قربانیان آن گونه‌های متعدد حیات وحش هستند، از خرس گرفته تا عقاب؛ البته پرندگان شکاری، بیش از سایر جانوران این حادثه بعضاً مرگ‌بار را تجربه می‌کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=622616

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.