ربیعی خبر داد؛

برخورد قضایی با افراد فاقد ماسک/ یک میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن آنفولانزا به کشور وارد شد

  • کد خبر : 616807
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
برخورد قضایی با افراد فاقد ماسک/ یک میلیون و ۵۰۰ هزار واکسن آنفولانزا به کشور وارد شد

سخنگوی دولت گفت: در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا اختیارات وسیع‌تری به استان‌ها برای اعمال محدودیت‌ها داده شد و براین اساس با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، علی ربیعی، سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا اختیارات وسیع‌تری به استان‌ها برای اعمال محدودیت‌ها داده شد و براین اساس با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند برخورد قضایی صورت خواهد گرفت و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

ربیعی در خصوص آخرین آمار از واردات واکسن آنفولانزا گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن آنفولانزا وارد کشور شده است. این تعداد برای گروه‌های در معرض خطر با ریسک بالا و خانم‌های باردار به مراکز بهداشتی و درمانی دولتی تحویل داده شده است که براساس پرونده‌های موجود به طور رایگان توزیع خواهد شد. تا اواخر مهرماه یک میلیون دوز دیگر در مراکز بهداشتی توزیع خواهد شد. در مجموع ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز به‌طور رایگان برای گروه یاد شده در نظر گرفته شده است. لازم به یادآوری است که سال گذشته ۲۵۰ هزار دوز واکسن واردات داشته‌ایم.

سخنگوی دولت تأکید کرد: به علاوه ۱۴ میلیون دوز دیگر وارد کشور خواهد شد که با محاسبه نرخ ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تحویل داروخانه‌ها برای جمعیت بالای ۶۵ سال و گروه‌های هدف دیگر داده خواهد شد که براساس کد برچسب روی دارو و کد ملی توزیع می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616807

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.