برخورد جدی با کسانی که از فاضلاب برای آبیاری صیفی‌جات استفاده می‌کنند / تشدید نظارت‌ها و انهدام محصولات آلوده

  • کد خبر : 278293
  • 26 آگوست 2017 - 12:28
برخورد جدی با کسانی که از فاضلاب برای آبیاری صیفی‌جات استفاده می‌کنند / تشدید نظارت‌ها و انهدام محصولات آلوده

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: در صورت مشاهده آبیاری صیفی‌جات با فاضلاب، باید ضمن برخورد با خاطیان، محصولات تولیدی به‌ویژه صیفی‌جات از بین رفته و نظارت‌ها تشدید شود.

به گزارش تهران نیوز ، به‌نقل از قرچک آنلاین ، علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک و اعضای کارگروه به منظور پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو با انجام نظارت های لازم بر ذبح دام با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و اعلام لیست کالاهای آسیب رسان ماده ۳۷ بررسی وضعیت آبیاری صیفی جات با فاضلاب دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای  را تشکیل دادند.

علیرضا جعفری، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک ضرورت تشکیل جلسه را با توجه به فرارسیدن عید سعید قربان و انجام آیین مذهبی ذبح دام، از ادارات عضو کارگروه خواست با انجام هماهنگی های لازم با شبکه دامپزشکی شهرستان شرایطی فراهم آورند تا ضمن تشدید نظارت های لازم بر ذبح دام، این ایام بدون بروز مشکلات سپری شود.

وی در ادامه به اهمیت اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از بیماری های مشترک دام و انسان تأکید کرد و دو نقطه از شهرستان را برای عرضه و ذبح دام تعیین نمود که در این راستا بایستی شهرداری، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی وظایف خود را انجام دهند.

جعفری در ادامه به وضعیت جمع آوری فاضلاب در شهرستان قرچک اشاره کرد و افزود: درصورت مشاهده آبیاری صیفی جات با فاضلاب، بایستی ضمن برخورد با خاطیان، محصولات تولیدی بخصوص صیفی جات از بین رفته و نظارت ها تشدید گردد.

دکتر حسین لیاقتدار مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک درادامه  به لیست کالاهای آسیب رسان ماده ۳۷ ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: با توجه به تمرکز وزارت بهداشت بر مبارزه با بیماری های غیرواگیر، کلیه ادارات بایستی لیست کالاهای آسیب رسان را از طریق امکانات اطلاع رسانی خود، به آگاهی مردم برسانند.

وی در پایان گفت: همچنین آموزش و پرورش با توجه به شروع سال تحصیلی، به منظور جلوگیری از عرضه برخی از این کالاها در بوفه مدارس، نظارت بیشتری اعمال نماید.

 

انتهای متن/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=278293

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.