بوربور در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

بدون تعامل سازنده مجلس و دولت گشایشی صورت نمی‌گیرد

  • کد خبر : 624463
  • ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
بدون تعامل سازنده مجلس و دولت گشایشی صورت نمی‌گیرد

عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: دولت باید نگاه خود را نسبت به مجلس تغییر دهد تا گشایشی در کشور اتفاق بیفتد در غیر اینصورت، تعاملات به تقابل تبدیل می‌شود.

حبیب‌الله بوربور، عضو شورای مرکزی خانه احزاب در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: آنچه را که الان همه مردم متوجه می‌شوند و نمایندگان مجلس هم مطرح می‌کنند، این است که مجلس هر موضوعی را که در جهت رفاه و رفع مشکلات قشر مستضعف پیشنهاد می‌دهد، دولت اعلام می‌کند برای عملی ساختن این پیشنهاد اعتباری در اختیار ندارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه هیچکدام از مصوبات مجلس بدون تأیید شورای نگهبان، وجهه قانونی به خود نمی‌گیرد و در این شرایط هم مجلس نمی‌تواند کاری انجام دهد، دولت با سوءاستفاده از شرایط به سمت فراقانونی عمل کردن پیش رفته است.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که دولت هیچ توجهی به مجلس و قانون نمی‌کند و برای رفع مشکلات مردم قدمی بر نمی‌دارد و فقط عادت کرده شعار دهد و سخن بگوید نه اینکه عمل کند.

بوربور یادآور شد: تا زمانی که دولت با مجلس و مجلس هم با دولت هماهنگ نباشد، مشکلی حل نخواهد شد و کارآیی نهادها مشخص نمی‌شود.

او تأکید کرد: دولت باید نگاه خود را نسبت به مجلس تغییر دهد تا گشایشی در کشور اتفاق بیفتد در غیر اینصورت، تعاملات به تقابل تبدیل می‌شود و هم مجلس به عنوان یک نهاد قانون‌گذاری تضعیف می‌شود و م دولت به عنوان دستگاه اجرایی، با انواع و اقسام سدها روبه‌رو خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=624463

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.