استاد اقتصاد دانشگاه:

کف نرخ دلار ۲۸ هزار تومان است

  • کد خبر : 620123
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۸
کف نرخ دلار ۲۸ هزار تومان است
استاد اقتصاد دانشگاه گفت: در شرایط کنونی پایین‌ترین نرخ برای دلار حدود 28 هزار تومان است و اگر بخواهیم شاهد رشد بورس باشیم باید ثبات نرخ ارز را در نظر داشته باشیم.

آلبرت بغزیان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز،با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کف نرخ دلار حدود ۲۸ هزار تومان است،گفت:اگر بخواهیم شاهد رشد شاخص بورس در بازار سرمایه باشیم باید ثبات نسبی را در بازار ارز ایجاد کنیم.

این استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه وقتی نرخ دلار در کانال ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان نوسان داشت شاهد رشد مناسب شاخص بورس بودیم،گفت:با افزایش نرخ دلار به کانال ۳۰ هزار تومان شاهد سقوط شاخص بورس بودیم.

وی با اشاره به سوءمدیریت در عرضه صندوق پالایش‌یکم در بازار سرمایه،افزود: متاسفانه دولت و وزارت اقتصاد همراه با وزارت نفت در عرضه صندوق پالایش یکم به بازار سرمایه از خود تعلل نشان دادند که وقوع این اتفاق موجب ایجاد تردید بین سهامداران حقیقی شد و وقوع این اتفاق ریزش شاخص بورس را به مدت چندین هفته متوالی در شهریور و مهرماه سال جاری رقم زد.

بغزیان با اشاره به اشتباه دولت در تغییر صندوق دارا سوم از خودرویی‌ها به بانکی‌ها،افزود: وقتی هنوز هیچ اتفاق مثبت و سازنده‌ای در کشور رخ نداده است و اقتصاد ایران و مردم همچنان با مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کنند چرا دولت قول خبر خوب را به مردم می‌دهد؟

وی افزود: تا زمانی که نرخ دلار در کانال ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان به ثبات نرسد شاخص بازار بورس در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بازی خواهد کرد.

بغزیان افزایش نرخ دلار تا سقف ۳۵ هزار تومان را محتمل دانست و تصریح‌کرد: به نظر بنده نرخ هر دلار تا ۳۵ هزار تومان رشد خواهد کرد اما پس از گذشت مدتی این نرخ  تا حدود ۲۸ هزار تومان کاهش می‌یابد.

وی اضافه‌کرد: دولت باید این موضوع مهم را درک کند که افزایش نرخ ارز تاثیر مستقیمی بر افزایش قیمت مایحتاج اساسی مردم دارد اما رشد شاخص بورس موجب رونق تولید در کشور خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620123
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : تهران نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.