قادری در گفت‌وگو با «تهران نیوز» تاکید کرد:

بانک مرکزی مانع رونق تولید در کشور / تجار و تولیدکنندگان قربانی سوءمدیریت دولت

  • کد خبر : 620509
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
بانک مرکزی مانع رونق تولید در کشور / تجار و تولیدکنندگان قربانی سوءمدیریت دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که عملکرد بانک مرکزی مانع رونق تولید در کشور است، گفت: متاسفانه در شرایط کنونی تجار و تولیدکنندگان قربانی سوءمدیریت دولت هستند.

جعفر قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به اینکه در شرایط کنونی عملکرد بانک مرکزی مانع رونق تولید در کشور است،تصریح‌کرد: دولت با سوءمدیریت خود در قبال تجار و تولیدکنندگان ورشکستگی را به آنان هدیه داده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم افزود: بانک مرکزی در اعطای تسهیلات برای وارد کردن مواد اولیه و ماشین‌آلات توسط تولیدکنندگان بسیار سخت‌گیری می‌کند که باید این سخت گیری‌ها تسهیل شود.

بیشتر بخوانید:

قادری گفت: بازگشت ارز از سوی تجار و بازرگانان به قیمت آزاد به بانک مرکزی دغدغه امروز فعالان حوزه صادرات و واردات شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد:سوءمدیریت دولت در بازار بورس کاملا پیداست زیرا اگر شاخص بورس هم به صورت حباب‌گونه رشد کرده است در شرایط کنونی شاهد تخلیه رشد حبابی بورس هستیم و باید شاخص  صعود را تجربه کند اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداده است و روزانه شاخص بورس نزول می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس یازدهم تصریح‌کرد: نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که رشد حباب‌گونه بورس نباید از سوی دولت رخ می‌داد اما متاسفانه این اتفاق افتاد و در شرایط کنونی که حباب بورس تخلیه شده است باید شاهد رشد بازار سرمایه باشیم ولی متاسفانه همچنان ریزش مهمان بورس است.

قادری تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور در این شرایط حساس کنونی قوی باشد دولت باید به مردم انگیزه لازم را بدهد و برای ایجاد رونق تولید دست و پای مردم را نبندد بلکه به آنها برای حضور فعال در عرصه‌های متعدد اقتصادی کمک کند.

وی گفت: بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت دوازدهم در عملکرد خود نسبت به اعمال سیاست‌های اقتصادی در شرایط سخت تحریم باید تغییر ایجاد کنند تا اقتصاد کشور را از مارپیچ تحریم عبور دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: مجلس یازدهم در زمینه تامین معیشت مردم به صورت جدی در حال فعالیت است و از دولت هم این انتظار را داریم تا دیدگاه خود را به حل مشکلات اقتصادی کشور تغییر دهد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620509

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.