بازی دوستانه ایران و برزیل شاید وقتی دیگر

  • کد خبر : 534944
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
بازی دوستانه ایران و برزیل شاید وقتی دیگر

داستان تیم ملی فوتبال ایران و بازی‌های دوستانه به یک ماجرای تکراری و تهوع برانگیز تبدیل شده که مردم و رسانه‌ها خیلی وقت است که بی خیال آن شدند زیرا گوش شنوایی در فدراسیون ایران وجود ندارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، فوتبال ملی ایران علیرغم موفقیت‌های سال های اخیر که از جمله آن حضور مستمر در دو جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ بود اما هنوز در تدارک اردوهای آماده سازی مناسب و بازی با تیم های سطح اول دنیا ناکام بوده تا انتقادات زیادی متوجه فدراسیون فوتبال و مدیریت آن باشد. پیش از دوران حضور ویلموتس در تیم ملی، فدراسیون فوتبال مسئولیت انجام بازی‌های تدارکاتی را به سرمربی تیم سپرده بودند و کارلوس کی روش نیز علاقه‌ای به انجام بازی با تیم‌های بزرگ نداشت تا دوران حضور مرد پرتغالی یکی از تیره ترین دوران فوتبال ایران در زمینه بازی‌های تدارکاتی لقب بگیرد و تیم اول آسیا با کشورهایی چون سیرالئون و منتخب مهاجران آفریقایی امارات بازی کند!

با رفتن کارلوس کی روش از روی نیمکت تیم ملی و آمدن ویلموتس فدراسیون و سرمربی قصد داشته و دارند که رویه تیم ملی را تغییر دهند و در همین راستا خبر انجام بازی‌های بزرگ ملی در همان روزهای ابتدایی رفتن کی روش به گوش رسید که مهمترین آن بازی دوستانه ایران و برزیل بود. هواداران تیم ملی که سال ها از وضعیت حاکم بر تیم ملی و این که برای دیدن بازی تیم محبوبشان با یک قدرت جهانی باید تا جام جهانی صبر می‌کردند خسته شدند منتظر تحقق این رویا بودند تا مثل سال ۲۰۰۴ و بازی دوستانه تیم ملی ایران و آلمان در تهران علاقه از دست رفته مردم به تیم ملی دوباره احیا شود.

بازی دوستانه ایران و برزیل

با وجود این وعده و وعیدها نه تنها هنوز از بازی بزرگ تدارکاتی خبری نیست بلکه چندین فیفادی نیز از دست رفت تا جامعه فوتبالی ایران باز هم سرخورده باشد. رییس فدراسیون فوتبال ایران در آخرین اظهارنظر خود در مورد انجام بازی‌های تدارکاتی بزرگ اذعان داشت؛ قرار بود بازی دوستانه ایران و برزیل در اواخر آبان ماه برگزار شود اما برزیلی‌ها مبلغی در حدود ۱/۵ میلیون دلار درخواست کردند و ما هم تا ۱ میلیون دلار آن را از حق پخش و سایر موارد حاشیه‌ای تأمین می‌کردیم اما ۵۰۰هزار دلار باقیمانده آن در توان فدراسیون نبود بنابراین، برزیل در آن تاریخ برنامه بازی با کره جنوبی را تنظیم کردند.

 

بیشتر بخوانید:

تاریخچه حضور فوتبال ایران در المپیک و بررسی دلایل ناکامی تیم ملی امید

لیست جدید تیم ملی همراه با شگفتانه‌های بلژیکی

 

تیم ملی فوتبال ایران سالهای دورتر رو در روی تیم هایی چون آلمان، کرواسی و حتی برزیل قرار گرفته بود اما حالا باید منتظر بود و دید که آیا گره بازی‌های تدارکاتی تیم ملی ایران با تیمهای بزرگ و مطرح دنیا باز خواهد شد یا خیر و اعتبارات لازم برای این کار از چه طریقی تأمین خواهد شد؟

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534944

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.