حجت‌الاسلام طزری در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

بازی‌های سیاسی و جناحی، منافع ملی را تحت‌الشاع قرار ندهد

  • کد خبر : 627632
  • ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
بازی‌های سیاسی و جناحی، منافع ملی را تحت‌الشاع قرار ندهد
امام جمعه خیرآباد گفت: دولت وظیفه دارد همان‌طور که با تصویب برجام در مجلس به آن عمل کرد با تصویب این لایحه در مجلس یازدهم آن را اجرایی کند و منافع ملی را فدای بازی‌های سیاسی و جناحی نکند.

حجت‌الاسلام جعفر طزری، امام جمعه خیرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: در هفته گذشته دشمنان قسم خورده نظام از روی عجز و ناتوانی دست به حذف فیزیکی یکی از دانشمندان هسته ای کشور زدند و دانشمند کم نظیر و ذوفنون کشورمان شهید فخری زاده را به شهادت رساندند به این خیال که با ترور این شهید بزرگوار صنعت هسته ای کشور را با مشکل روبرو سازند و آن را متوقف کنند.

وی گفت: ما این عمل جنایتکارانه و ذلیلانه را به شدت محکوم می کنیم و آن را نشانه به بن بستن رسیدن دشمنان این نظام خصوصا رژیم غاصب و جعلی میدانیم.

امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه حق انتقام برای ما محفوظ است و نظام اسلامی عاملان و آمران این حادثه را به جزای خود در زمان مشخص خواهد رساند ادامه داد: راه علمی و عملی این شهید بزرگوار با قوت و قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت و تجربه نشان داده است که با رفتن عزیزی این راه متوقف نشده و نخواهد شد.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: مسئولان دستگاه های امنیتی همانطور که بدنبال عاملان و آمران این جنایت هستند باید نفوذی های داخل را شناسایی و قاطعانه با آنها برخورد نمایند.

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در چند روز گذشته طرحی را مصوب کرد که می توان از آن به اولین ضربه نظام به آمران ترور شهید فخری زاده دانست، بر اساس این طرح که به تصویب قاطع نمایندگان مجلس رسید دولت باید ظرف دو ماه میزان اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد و تعداد سانتیریقیوژها و گاز رسانی به آنها را به مقدار نیاز کشور انجام دهد.

خطیب جمعه خیرآباد گفت: متاسفانه در سال های گذشته علی رغم انجام تمام تعهدات بحرانی از سوی کشور ما، اروپا به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرد و مسئولان ما هم اغماض نمودند و تاکنون به این بد عهدی پاسخ مناسب نداده اند و این موجب جوری شدن آنان شد تا جایی که دانشمند هسته ای ما را به شهادت رساندند و این کشورها خواهان خویشتن داری نظام اسلامی و منصرف شدن از انتقام شدند.

حجت الاسلام طزری عنوان کرد: با این طرح مجلس سه کشور اروپایی و کشورهای عضو بحران خصوصا آمریکا متوجه خواهد شد که زمان عمل یک طرفه به بحران تمام شده است و جمهوری اسلامی در صورتی در بحران خواهد ماند که دیگر عضو ها نیز به تعهدات خود عمل کنند والا دیگر جمهوری اسلامی نیازی به اجرای تعهدات خود ندارد و از بحران خارج خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نکته مهم باید دانست که دولت محترم وظیفه دارد همانطور که با تصویب برجام در مجلس به آن عمل کرد با تصویب این لایحه در مجلس یازدهم آن را اجرایی کند و منافع ملی را فدای بازی های سیاسی و جناحی نکند و بداند با این لایحه قدرت سیاسی و امنیتی و اقتصادی کشور افزایش خواهد یافت.

منبع:

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=627632

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.