بازگشت غول های شهر میلان به اروپا

  • کد خبر : 490499
  • ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
بازگشت غول های شهر میلان به اروپا

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حدود 10 سالی است که سایه سنگین یووه بر روی فوتبال ایتالیا و سری آ ایتالیا تمام جذابیتهای این لیگ را کشته و در بهترین حالت ناپولی با اختلاف 10 امتیازی از این تیم نایب قهرمان شده است. امسال نیز قصه به همین منوال بود و یووه چندین هفته […]

سری آ ایتالیا

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حدود 10 سالی است که سایه سنگین یووه بر روی فوتبال ایتالیا و سری آ ایتالیا تمام جذابیتهای این لیگ را کشته و در بهترین حالت ناپولی با اختلاف 10 امتیازی از این تیم نایب قهرمان شده است. امسال نیز قصه به همین منوال بود و یووه چندین هفته پیش از پایان لیگ به قهرمانی رسید و ناپولی نیز با 79 امتیاز جایگاه دومی خود را تثبیت کرده است تا پرونده سری آ بسته به نظر برسد.

امسال اما داستان کمی متفاوت است و با اوج گیری دوباره دو تیم شهر میلان فضای مسابقات کمی متفاوت‌تر است. امشب در حالی وارد هفته پایانی فصل 2019-2018 سری A  می‌شویم که تکلیف قهرمان، نایب‌قهرمان و 2 تیم از مجموع 3 تیم سقوط کرده مشخص شده اما هیجان در جایی موج می‌زند که 4 تیم میلان، اینتر، رم و آتالانتا برای به دست آوردن سهمیه‌های سوم و چهارم ایتالیا در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا شانس دارند و در تلاش هستند.

دو صندلی برای چهار مدعی

جنگ سهمیه در سری آ

تا پیش از سوت آغاز هفته پایانی 4 تیم اینتر، آتلانتا، میلان و رم شانس صعود به لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده را دارند. در بین این 4 تیم ، اینتر و آتالانتا با 66 امتیاز بیش‌ترین شانس را برای رسیدن به این مهم را دارند و میلان با یک امتیاز کمتر در رده بعدی تیم‌های دارای شانس دیده می‌شود.

این موضوع در مورد رم خیلی متفاوت‌تر است و آنها فقط معجزه و کلی اتفاقات عجیب نیاز دارند تا در لیگ قهرمانان 2019-2020 حضور داشته باشند. رمِ  63 امتیازی، 3امتیاز و کلی تفاضل از اینتر و آتالانتای 66 امتیازی عقب است و راه ناهمواری در صعود به لیگ قهرمانان دارد.

به عبارت بهتر تیم رانیری باید با اختلاف مناسبی پیروز شود، اینتر و آتالانتا ببازند و میلان بازی‌اش را نبرد. پس تقریبا شانس این تیم یک درصد است.

سرنوشت صعود اینتر و آتالانتا در دست خودشان است و این دو تیم با پیروزی در بازی مقابل امپولی و ساسولو 2 سهمیه باقی مانده را تصاحب می‌کنند. اما میلان اگر در بازی پایانی پیروز شود، باید امیدوار به عدم پیروزی یکی از 2 تیم اینتر و آتالانتا باشد. در این صورت دومین تیم پرافتخار فوتبال اروپا برای اولین بار از سال 2014 راهی لیگ قهرمانان اروپا می‌شود.

بازگشت جذابهای میلانی به اروپا

سری آ

هواداران میلانی و البته بسیاری از فوتبال دوستان در سرتاسر جهان امیدوارند بعد از حدود 7 سال، هر 2 نماینده شهر میلان را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ببیند که این مهم با پیروز هر دو نماینده و عدم پیروزی آتالانتا به دست خواهد آمد.

با مشخص شدن نمایندگان 4 لیگ معتبر اروپایی در فصل آینده لیگ قهرمانان معلوم شد که تمامی آنها سابقه حداقل یک بار حضور در این جام را دارند و تنها آتالانتای شگفتی‌ساز در صورت برتری در آخرین بازی فصل می‌تواند تیمی باشد که فصل آینده اولین حضورش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند.

آتالانتا که با هواداران دوآتشه و آشوب‌طلب خودش شناخته می‌شود با وجود معرفی بزرگانی مانند پیرلو به فوتبال ایتالیا معمولا برای سقوط نکردن جنگیده اما امسال با درخشش دوران زاپاتا ماجرا متفاوت شده و تیم شهر برگامو می‌تواند به لیگ قهرمانان اروپا برسد.

زندگی یا فنا در انتهای جدول سری آ ایتالیا

سری آ و سقوط به دسته پایین تر

در انتهای جدول این فصل سری آ نیز تکلیف دو تیم کیه‌وو و فروزینونه مشخص شده و این تیمهای فصل آینده را در سری آ نخواهند بود اما رقابت برای مشخص شدن سومین تیم رقابت بین تیمهای جنوا، امپولی و اودینزه در جریان است. جنوا با 37 امتیاز در جایگاه هجدهم قرار دارد و امپولی با 38 و اودینزه با 40 در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

جنوا برای ماندن در لیگ به لغزش امپولی نیاز دارد تا با یک مساوی نیز در لیگ باقی بماند. از طرفی اودینزه نیز نسیم آتش جهنم سری B را حس می‌کند. در صورت شکست اودینزه و برد امپولی و جنوا برابر سایر رقبا احتمال سقوط اودینزه وجود دارد. جنوا در این هفته میهمان فیورنتینا است، امپولی میزبان اینتر است و اودینزه نیز در خانه کالیاری به میدان خواهد رفت.

برای پیدا شدن تکه‌های باقی‌مانده این پازل باید منتظر امشب ماند تا تکلیف دو سهمیه و یک تیم سقوط کننده مشخص شود.

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=490499

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.