بازنده واقعی ترامپ است

  • کد خبر : 523862
  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
بازنده واقعی ترامپ است

عربستان رفته رفته ضعیف و ضعیفتر می‌شود و مادامی که هزینه پرداخت نکند متوجه از دست دادن تمام حمایت های آمریکا می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در ادامه روند دوشیدن عربستان، ترامپ اعلام کرد که از عربستان حمایت میکنیم اما وارد جنگ نمی شویم ، کشوری که باید وارد جنگ شود خود عربستان است!

هدف ترامپ جیست؟

یعنی به صورت علنی اعلام کرد که عربستان بابت حمایت آمریکا باید پولش را پرداخت کند و ترامپ رسما اعلام کرد که افزایش قیمت جهانی نفت خیلی کم و معمولی بود و  قصد دارد نفت خاورمیانه را ناچیز و بی ارزش کند.

عربستان رفته رفته ضعیف و ضعیفتر می‌شود و مادامی که هزینه پرداخت نکند متوجه از دست دادن تمام حمایت های آمریکا می‌شود. در حال حاضر ترامپ توافق با ایران ، قدرت برتر اقتصادی ، شعار جنگ و جاده ابریشم را از دست داده است.

در این راستا حمید مرتضی کوشکی کارشناس ارشد مالی اظهار معتقد است: تحلیلگران حوزه صنعت نفت خسارت وارد شده به پالایشگاه عربستانی را که وظیفه تبدیل نفت ترش به شیرین را داشت بالا ارزیابی می کنند و بیان می کنند صدمات وارد شده به گونه ای نیست که در عرض یکی دو هفته بخواهد به روز اول برگردد، لذا پیش بینی رشد قیمت ۵ تا ۱۰ دلاری را کرده اند و حتی برخی از آنها پیش بینی نفت ۱۰۰ دلاری را دارند.

نفت این پالایشگاه خوراک پالایشگاه های تولید کننده فرآورده در کشورهای دیگر است و  این موضوع تا حدی می تواند بر تامین خوراک و در نهایت تولید فرآورده اثر گذار باشد.

قیمت نفت تحت تأثیر چیست؟

مقامات عربستان و آمریکایی گفته اند از ذخایر جهت بالانس کردن عرضه استفاده خواهند کرد اما باید توجه داشت قیمت نفت تحت تاثیر دو فاکتور عرضه و ذخایر است، لذا کاهش ذخایر خودش محرک قیمت است. شاید عربستان بعد از بهبودی پالایشگاه، ظرفیت تولید خود را مجدد به بالای ۱۰ میلیون بشکه (ظرفیت قبل از توافق اوپک برای کاهش تولید) برساند تا بتوانند ذخایر مصرف شده را جایگزین کند.

پیش‌بینی قیمت نفت

یک هفته توقف تولید ۳ الی ۵ دلار، دو تا شش هفته توقف ۵ الی ۱۴ دلار، برای بیشتر از این زمان نفت به بالای ۷۶ دلار خواهد رسید.

بانک گلدمن‌ساکس در خصوص روند قیمت نفت برنت بعد از نصف شدن تولیدات نفت سعودى می‌گوید: گپ ابتداى هفته تمام ماجرا نیست. باید دید که تعمیرات و بازسازى این دو پالایشگاه بزرگ سعودى چقدر زمان می‌برد! اگر ظرف کمتر از یک هفته تولید نفت سعودى به روال طبیعى بازگردد ، رشد قیمت نفت نهایتا ۳$ تا ۵$ خواهد بود و شروع تولیدات به روال طبیعى بیش از ۲ هفته زمان ببرد، قیمت توان رشد بین ۵$ الى ۱۴$ را دارد!

شروع روال طبیعى پالایشگاه‌هاى سعودى بیش از ۶ هفته زمان می برد، قیمت‌ها به راحتى از ۷۵$ عبور می‌کنند و رالى صعودى سنگینی شروع خواهد شد!

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=523862

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.