بازداشت یک عرب‌تبار به اتهام جاسوسی علیه اسرائیل

  • کد خبر : 574760
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
بازداشت یک عرب‌تبار به اتهام جاسوسی علیه اسرائیل

یک عرب تبار امروز سه شنبه ۸ آوریل ۲۰۲۰ در دادگاهی در اسرائیل به جاسوسی و اقدام مخرب علیه امنیت دولت غاصب ساکن در اراضی اشغالی متهم شده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نیروهای امنیتی و قضایی رژیم صهیونیستی سه شنبه ۸ آوریل ۲۰۲۰ مدعی شدند که فردی را که برخی منابع خبری وی را یک فرد عرب تبار نامیده‌اند به خاطر جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران و همچنین برنامه‌ریزی برای آنچه که صهیونیست‌ها حملات صهیونیستی در اسرائیل نامیدند ، دستگیر کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی آمریکا ، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل موسوم به شین بت ضمن اعلام این خبر با یک انتشار بیانیه و بدون فاش کردن هویت فرد متهم تصریح کرد که این فرد که به زعم نیروهای صهیونیستی جاسوس ایران است ، به صورت مکرر با عوامل نیروهای اطلاعاتی در ایران در تماس بوده است.

گفتنی است وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و همچنین نیروهای امنیتی کشورمان تاکنون واکنشی به این خبر رژیم صهیونیستی نشان نداده‌اند.

در بیانیه سازمان شین بت آمده است که فرد متهم از سوی مقامات امنیتی و اطلاعاتی ایران ماموریت داشته تا برای سازماندهی اقدامات خود در اسرائیل تعدادی از شهروندان عرب را استخدام کند. همچنین در این بیانیه بدون ارائه جزئیات بیشتر تاکید شده است که از فرد متهم همچنین خواسته شده بود تا اطلاعاتی از سایت‌های استراتژیک صهیونیستی در اختیار مقامات ایرانی بگذارد.

طبق ادعای سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل ،‌ این فرد متهم روز ۱۶ مارس ۲۰۲۰ دستگیر شده است و حالا مراحل ابتدایی برای محاکمه وی با طرح اتهام از سوی دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی شروع شده است.

سازمان شین بت مدعی شده است که این فرد با خالد یمانی عضو شاخه لبنانی جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز در تماس بوده است. سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل تصریح کرده است که فرد متهم هنگام دستگیری ابزار و وسائل رمزگذاری به همراه داشته و تلاش کرده است که پیش از به دام افتادن درایور دیسک سخت رایانه خود را از بین ببرد.

فرد دستگیر شده امروز سه شنبه ۸ آوریل ۲۰۲۰ در دادگاهی در اسرائیل به جاسوسی و اقدام مخرب علیه امنیت دولت غاصب ساکن در اراضی اشغالی متهم شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574760

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.