بازار طلا و جواهر ثبات ندارد

  • کد خبر : 546022
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
بازار طلا و جواهر ثبات ندارد

محمدولی بیان کرد: نوسانات اخیر بازار مانع فروش و تولید می‌شود و قدرت تصمیم‌گیری را برای داد و ستند از مصرف کننده و تولیدکننده می‌گیرد.

آیت محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، بیان کرد: قیمت طلا و سکه در این چند روز اخیر افزایشی بوده است و به نوعی بازار طلا دیگر ثبات ندارد.

محمدولی بیان کرد: افزایش نوسان قیمت در بازار طلا موجب شده تا قیمت طلا و سکه رکوردهای جدیدی را به ثبت برسانند و هر لحظه قیمت‌ها تغییر کند.

محمدولی

وی افزود: نوسانات اخیر بازار مانع فروش و تولید می‌شود و قدرت تصمیم گیری را برای داد و ستند از مصرف کننده و تولید کننده می گیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران عنوان کرد:  صنف طلا و جواهر در حال حاضر امیدوار است بانک مرکزی بازهم آرامش را به بازار برگرداند و سیاست پیشین خود را برای کنترل بازار از سر گیرد.

مشکلات و موانع تولید صنعت طلا در سال‌های اخیر سبب شده که شماری از فعالان صنعت طلاسازی کشور، کارگاه‌های خود را تعطیل کرده و به کشورهای همسایه بروند. محمد ولی در این خصوص به خبرنگار تهران نیوز گفت: از زمان گذشته تا به امروز تولیدکنندگان صنعت طلا در ایران با مشکلات متعددی رو به رو هستند.

مشکلات اصلی فعالان بازار طلا چیست؟

وی در ادامه به مشکلات طلاسازان اشاره کرد و گفت: کمبود ماشین آلات و ابزار طلاسازی، مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه و کمبود خدمات در بخش تولید از مشکلات عمده طلاسازان در ایران است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: مشکلات ذکر شده سبب می شود تولیدکننده به کشورهایی برود که درآمد بیشتری از ایده و تفکر خود داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

طلاسازان ایرانی به کدام کشورها می‌روند؟

محمدولی ادامه داد: کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، امارات، قطر و عمان با پرداخت حقوق بین پنج تا ۱۰ هزار دلار به شاغلان صنعت طلاسازی ایران، توانسته اند طلاسازان ایرانی را به کشورهای خود جذب کنند.

وی گفت: این مسئله هم باعث خوشحالی است هم تأسف، خوشحالی از آن جهت که فکر و ایده ایرانی در کشورهای دیگر رواج پیدا می کند و تأسف از آن جهت که نیروی ماهر و سرمایه و تفکر از کشور خارج می شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر از همکاری با سازمان‌های مربوطه دولتی برای حل مشکلات طلاسازان خبر داد و گفت: با چاره اندیشی و همکاری با سازمان های دولتی امیدواریم به زودی مشکلات فعالان صنعت طلاسازی حل شود و به درآمدزایی بیشتری دست پیدا کنند.

 

 

 

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=546022

    برچسب ها

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.