امام جمعه پیشوا:

ایران ۹۹ از ایران۵۹ قوی تر و مصمم تر است

  • کد خبر : 616028
  • ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
ایران ۹۹ از ایران۵۹ قوی تر و مصمم تر است
امام جمعه پیشوا با اشاره به این که ایران سال ۹۹ از ایران سال ۵۹ قوی تر و مصمم تر است, گفت:علت شکست دشمن در جنگ تحمیلی رهبری شگفت انگیز و فرماندهی مقتدرانه امام بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور پاسداران و بسیجیان به مناسبت هفته دفاع مقدس در مصلی حرم مطهر امامزاده جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت: همه این سختی ها برای امتحان الهی و ظرفیت و کادرسازی است چرا در کشور بعضی مواقع مدیران خراب و فاسد از کار در میایند باید به ظرفیت برسیم مسئول و رئیس خوب و بد را تشخیص بدهیم کسانی که خدمت می کنند قدردان باشیم اگر ظهور فرا برسد و آقا آمدند آماده باشیم.

وی افزود: در زمان ظهور حضرت حجت(عج) تمام گنج ها از زمین بیرون میاید باید ظرفیت داشته باشیم آمادگی لازم را به دست آوریم در زمان انتخابات آن قدر هم دیگر رامی کوبیم این نشان از بی ظرفیتی ما است کسانی که از این ثروتی که امام عصر در اختیار مسلمانان و مستضعفان قرار می دهد باید به ظرفیت برسد.

حجت الاسلام باقری عنوان کرد: کسی که به ثروتی می رسد او را دزد می نامیم باید به ظرفیتی برسیم بی دلیل کسی را قضاوت نکنیم نباید بگذاریم در جامعه ای فقیر بماند باید به این ظرفیت برسیم ثروت از راه مشروع و حلال که باید ظرفیت داشته باشیم به کسی توهین نکنیم هرملتی اگر به جایی رسید به خاطر خودش بود خودش اراده کردخدای متعال میخواهد مستضعفان را امام قرار ده مردم باید برای خارج کردن خود از سختی قدم بردارندبه فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب ۴۰ سال است که مردم این قدم را برداشته اند.

باقری بیان کرد: در طول مدت تا ظهور که انشالله نزدیک است تا آن مدت مردم ما و مستضعفین دنیا باید ظرفیت و زمینه را برای رهبری جامعه کسب کنند شرط اول آن مردم است زندگی مردم زندگی سبک الهی شود طوری نشود که مردم را در جامعه اسلامی به بردگی بگیرند نباید اجازه دهیم مسئول خائن سوار مردم شود مدیران جامعه نیز باید در کنار مردم قوی شوند لایق و شایسته باشند و در نهایت سلامت و صحت باشند اگر این دو شرط تحقق پیدا کرد قوی می شویم و زمینه ساز ظهورامام عصرخواهد بود.

امام جمعه پیشوا تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس یاد شهدا بیشتر ذکر می شود حضرت آقا در آغاز هفته دفاع مقدس نکات مهمی را فرمودند عظمت کار دفاع مقدس زمانی معلوم می شود که بفهمیم جنگ یعنی چه جنگ تمام عیار و واقعی و نابرابر بود همه دنیا علیه ما بسیج شدجنگ را درست تحلیل و تعریف کنیم چرا علیه ما جنگ راه انداختند درهم کوبیدن انقلاب اسلامی مهمترین دلیل راه انداختن جنگ علیه ما بود جنگ ما با این هابر سر امام عصر است دنیا نمی خواهد دین دار ها قدعلم کنند که کسی اعتقاد به امام عصر نداشته باشند و دوم انتقام استکبار از انقلاب اسلامی است که جنگ را راه انداختند.

وی گفت: مهمترین و شاخص ترین علت شکست آنها رهبری شگفت انگیز و فرماندهی مقتدرانه امام بود که جنگ را مدیریت کرد در قضیه ترکمنچای ضربه خوردیم و هنوز افسوس می خوریم چقدر تحقیر و ضعیف شدیم اما دوران جنگ سرمان را بالا می گیریم دست آوردهای جنگ تحمیلی فراوان است در جنگ ما پیروز شدیم خیلی ها می خواستند کشور را تجزیه کنند و به چند کشور تبدیل کنند و هنوز دنبال آن هستند در سوریه و لبنان و عراق و حتی در ایران اما نتوانستند.

روح الله باقری با اشاره به برکات جنگ تحمیلی برای ایران اظهار کرد: افسرهای عراقی در تهران قدم می زدند به حقارت به ملت ایران نگاه می کردند اما حالا چپ به ما نگاه نمی کنند این از برکات جنگ است که جرات نمی کنند.

وی افزود: در آن دوران و برهه از زمان که امام تشخیص دادند که باید جنگ شود درست تشخیص دادند و در امضای قطعنامه و نوشیدن جام زهر درست عمل کردند و کار مدبرانه انجام دادند امروز امنیت کشور را مدیون دوران جنگ هستیم بزرگ ترین سرمایه در کشور امنیت و فضایل اخلاقی مردم است که به برکت دوران جنگ دفاع مقدس است در دوران کرونا مردم چقدر کمک کردند از دوران جنگ یاد گرفتیم آشکارشدن توانایی مردم از دوران جنگ است.

حجت الاسلام باقری عنوان کرد: در این شهر خیلی از خیابان های ما ادبیات خوبی ندارد هنوز به میدان شهید اردستانی خیلی ها میگویند میدان هواپیما یا میدان ۱۵ خرداد به ۳۰ سال پیش می گویند میدان غاز حداقل اسم خیابان ها را درست بگویید چقدر شهدای این منطقه را معرفی کردیم؟ و در مورد شهدا چند کتاب نوشتیم؟ کاری نکردیم ۴۰ سال از دفاع مقدس گذشته است در مردمی و اداری واقعا شرمنده هستیم حضرت آقا بعد از ۴۰ سال فرمودند یادواره شهدا را دست کم نگیرید.

باقری بیان کرد: همین چند وقت اخیر یادواره های خوبی در شهر وامام جمعه پیشوا با اشاره به این که ایران سال ۹۹ از ایران سال ۵۹ قوی تر و مصمم تر است, گفت:علت شکست دشمن در جنگ تحمیلی رهبری شگفت انگیز و فرماندهی مقتدرانه امام بود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616028

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.