سردار حاجی‌زاده اعلام کرد؛

ایران جزء ۵ کشور اول در حوزه ساخت موشک و پهپاد

  • کد خبر : 616275
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
ایران جزء ۵ کشور اول در حوزه ساخت موشک و پهپاد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: اگر درباره پیشرفت‌های موشکی، پهپادی و راداری صحبت می‌کنیم اینها در مرز دانش و فناوری حرکت می‌کنند و ما جزء پنج کشور اول در این حوزه‌ها هستیم.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، سردار امیر‌علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در آیین افتتاحیه نمایشگاه دائمی توانمندی‌های راهبردی نیروی هوافضای سپاه اظهار کرد: پارک ملی هوافضا و نمایشگاه اقتدار بعد از سال‌ها تلاش و مجاهدت افتتاح شد.

وی درباره دلایل تأسیس این نمایشگاه، گفت: مجموعه هوافضا و پیشرفت‌های آن در شرایط بسیار ممتازی در سطح جهان قرار دارد و اگر درباره پیشرفت‌های موشکی، پهپادی و راداری صحبت می‌کنیم، اینها در مرز دانش و فناوری حرکت می‌کنند و ما جز پنج کشور اول در این حوزه‌ها هستیم.

فرمانده نیروی هوافضا سپاه دستاوردهای به دست آمده در حوزه دفاعی را نتیجه تجارب دفاع مقدس دانست و گفت: ما از امام آموختیم که باید روی پای خود بایستیم، البته در این مسیر دشواری‌های بسیاری داشتیم و در زمان فروپاشی شوروی موشک‌های میلیون دلاری و سکوهای پرتاب به راحتی به ما داده می‌شد اما مقام معظم رهبری مخالفت کردند، اگر آن روز آن خریدها انجام می‌شد امروز به این پیشرفت‌ها نمی‌رسیدیم و این پیشرفت‌ها نتیجه بینش مقام معظم رهبری است.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: جوانان ما مطالبات بسیاری برای آشنایی با این دستاوردها داشتند و تنها رژه ۳۱ شهریور پاسخگو نبود، به همین در این نمایشگاه می‌خواهیم در کنار ارائه تاریخ پیشرفت کشور در این حوزه، می‌خواهیم خود باوری را به جوانان انتقال دهیم، از سوی دیگر می‌خواهیم روش رسیدن به این فناوری و شاه کلید این توانمندی را به دیگران منتقل کنیم. البته در کشور مشکلاتی داریم که با خود باوری می‌توانیم آنها را حل کنیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616275

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.