اوج دلدادگی بندگان خدا در جنوب شرق تهران

  • کد خبر : 521463
  • 11 سپتامبر 2019 - 11:52
اوج دلدادگی بندگان خدا در جنوب شرق تهران

مردم مؤمن و حق طلب شهرستان پیشوا با برپایی دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در تاسوعای حسینی عزاداری کردند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ دوستداران و عاشقان امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش، با برپایی دسته‌های زنجیرزنی و سینه‌زنی اوج دلدادگی بندگان خدا در جنوب شرق تهران را به نمایش گذاشته و به عزاداری در تاسوعای حسینی پرداختند.

عاشقان حسین علیه‌السلام و یاران با وفایش با حضور در خیابان‌های اصلی و میادین و امامزاده جعفر علیه‌السلام و دیگر بقاع متبرکه با عزاداری یاد علمدار دشت کربلا را گرامی داشتند.

بسیاری از مردم و جوانان نیز با برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پخت غذا و پخش نذورات از عزاداران پذیرایی کردند.

برپایی آیین‌های عزاداری ویژه محرم همچنان در سراسر این شهرستان‌ها تا پاسی از نیمه شب ادامه خواهد داشت.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

علاوه بر این پیشوا شهری است گلخانه‌ای، که بیش از یک‌هشتم گلخانه‌های ایران را در خود جای داده‌است و یکی از قطب‌های تولید گل و گیاهان دارویی در ایران به‌شمار می‌رود.

این شهر مدفن امامزاده جعفر الخواری فرزند موسی کاظم است و یکی از شهرهای زیارتی ایران محسوب می‌شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521463

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.