اهمیت مدیریت هیئت‌ های مذهبی / لزوم کیفی سازی برنامه‌های مذهبی

  • کد خبر : 521953
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
اهمیت مدیریت هیئت‌ های مذهبی / لزوم کیفی سازی برنامه‌های مذهبی

تعداد زیاد هیئت های مذهبی در شهرستان بهارستان با جمعیت‌های خیلی کم تنها سبب افزایش حوادث تکیه‌ها و هرج و مرج در خیابان‌های شهرستان می‌شود‌.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ در شهرستان بهارستان بیش از ۱۲ هزار هیئت ثبت شده رسمی داریم که این امر سبب شده است تا به بهارستان لقب شهرستان شور و عاشوراییان را بدهند، اما نکاتی در رابطه با این موضوع وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

جمعیت اکثر این هیئت‌ها کمتر از ۵۰ نفر است و علاوه‌ بر این‌که سخنراند ندارند بلکه با مشکلات فرهنگی و کمبود مالی نیز مواجه بوده که همین امر باعث می‌شود که برخی از آن‌ها به ناچار به سمت سیدصادق شیرازی تغییر موضع دهند.

 

ابعاد مدیریت هیئت‌ های مذهبی

همچنین تعداد زیاد هیئت های مذهبی در عین نبود امکانات، کمبود مالی و تعداد کم نفرات درصد بروز آتش سوزی بخاطر استفاده از تجهیزات غیرمناسب و بروز حوادث دیگر به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی را افزایش می‌دهد که خود افزایش تعداد هیئت‌های مذهبی را به امری نگران کننده بدل می‌کند.

اگر همانند مناطقی نظیر زنجان، در هر محله‌ای یک یا دو هیئت بزرگ وجود داشته باشد و همه عزاداران به این هیئت‌ها برای عزاداری بروند هم کنترل و ساماندهی داخل هیئت‌ها و مراسم‌ها ساده‌تر می‌شود و هم وضعیت شهرهای شهرستان بهارستان در ماه محرم مناسب‌تر و بهتر می‌شود.

با توجه به موارد ذکر شده و دلایل مطرح شده بهتر است تا جلسات و نشست‌هایی از همین ماه با متصدیان هیئت‌های مذهبی شهرستان بهارستان برگزار شود تا در دهه محرم سال آینده شاهد حوادث و هرج و مرج‌هایی که هر سال رو به افزایش می‌باشد، نباشیم.

بهارستان شهرستانی در استان تهران است که در ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ با ترکیب بخش‌های گلستان و بخش بوستان از شهرستان رباط‌کریم جدا و به شهرستان بهارستان تبدیل شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521953

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.