سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یازدهم در گفت‌و‌گو با «تهران‌ نیوز» اعلام‌کرد:

اهمیت اتمام احداث نیروگاه بادی زابل در زمان مقرر / احداث سایت آبرسانی ۴۰ هزار هکتار اراضی سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 616258
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
اهمیت اتمام احداث نیروگاه بادی زابل در زمان مقرر / احداث سایت آبرسانی ۴۰ هزار هکتار اراضی سیستان و بلوچستان
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس یازدهم گفت: کمیسیون انرژی مجلس یازدهم تسریع در احداث نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی میل نادر زابل را با قابلیت افزایش تا هزار مگاوات را پیگیری می‌کند.

مالک شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که کمیسیون انرژی تسریع در احداث نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی میل نادر زابل را با قابلیت افزایش تا هزار مگاوات پیگیری می‌کند، اظهار کرد: اعضای کمیسیون انرژی مجلس یازدهم (که شامل فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی، مالک شریعتی نیاسر سخنگوی کمیسیون، رمضانعلی سنگدوینی رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون و سهراب گیلانی عضو کمیسیون انرژی است) به‌منظور نظارت میدانی از «نیروگاه بادی میل نادر زابل» به استان سیستان و بلوچستان سفر کردند.

وی گفت: به‌منظور پیگیری سئوال حبیب‌الله دهمرده نماینده زابل از وزیر نیرو در رابطه با «تسریع در احداث نیروگاه بادی میل نادر زابل» به استان سیستان و بلوچستان سفر کردیم تا مطابق سیاست‌های مجلس یازدهم مشکلات و مسائل به‌صورت نظارت میدانی پیگیری شوند.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: اگرچه احداث نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی میل نادر با قابلیت افزایش تا ۱۰۰۰ مگاوات تسریع شده اما مساله حائزاهمیت برای کمیسیون انرژی اتمام احداث آن در زمان اعلام شده است.

به‌گفته شریعتی‌نیاسر اکنون گروه سازنده این نیروگاه، منتظر فروکش کردن سرعت باد هستند تا جرثقیل‌ها بتوانند تجهیزات اصلی را نصب کنند.

وی با اشاره به بازدید از خط لوله اصلی ۳۶ و ۲۴ اینچی گازرسانی زاهدان به زابل و پیگیری روند گازرسانی به شهرستان زابل، افزود: براین اساس نیمی از این خط لوله از زاهدان تا سه راه زابل – نهبندان کشیده شده است و نیمه دیگر نیز از سه راه به زابل می‌رسد که در بخش اول احداث ۲۰ کیلومتر خط لوله و در بخش دوم ۵۸ کیلومتر خط لوله همچنان باقی مانده است به همین دلیل کمیسیون انرژی پیگیری می‌کند تا ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر خط لوله باقی مانده نیز ایجاد شده تا گازرسانی به مردم زابل تسریع شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدی دیگر در استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد: احداث سایت آبرسانی به ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی، کار بزرگی است که می‌تواند در شکوفایی کشاورزی استان نقش مهمی را ایفا کند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=616258
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : تهران نیوز

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.