انگلستان مأموریت هدایت ناآرامی و اغتشاشات را برعهده گرفته است

  • کد خبر : 554229
  • 14 ژانویه 2020 - 11:46
انگلستان مأموریت هدایت ناآرامی و اغتشاشات را برعهده گرفته است

دبیر کل حزب سبز ایران اسلامی گفت: از آنجا که دست آمریکا از منطقه و صحنه‌های داخلی کشورمان کوتاه شده و با توجه به اعلام انزجار ملت به نظر می‌رسد انگلیس‌ها مأموریت جدیدی بر عهده گرفتند و آن هدایت ناآرامی‌ها و اغتشاشات در داخل کشور است.

حسین کنعانی‌مقدم، دبیرکل حزب سبز ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز درباره دخالت‌های آشکار انگلستان در امور داخلی کشورمان اظهار داشت: یک سنت دیرینه است مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها اشغال می‌کنند و انگلیسی‌ها استعمار و از هر کجا آمریکایی‌ها خارج شدند، آنجا را در اختیار انگلیس‌ها قرار دادند یا اگر انگلیسی‌ها اخراج شدند، سعی کردند آنجا را در اختیار آمریکایی‌ها قرار دهند.

مأموریت جدید انگلستان

وی گفت: از آنجا که دست آمریکا از منطقه و صحنه‌های داخلی کشورمان کوتاه شده و با توجه به اعلام انزجار ملت از ایالات متحده در مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت، به نظر می‌رسد انگلستان مأموریت جدیدی بر عهده گرفتند و آن هدایت ناآرامی‌ها و اغتشاشات در داخل کشور است.

بیشتر بخوانید:

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به همین منظور سفیر انگلیس با یک اقدام مداخله‌گرانه در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و پیوستن به صفوف ضدانقلاب برای ایجاد شورش از درون و حمایت از بیرون وارد یک مأموریت جدید شده است.

کنعانی‌مقدم با بیان اینکه قاعده این است که در چنین شرایطی باید سفیر اخراج شود، گفت: علاوه بر اخراج سفیر باید دولت انگلیس پاسخگو باشد؛ در غیر اینصورت مجلس شورای اسلامی باید نسبت به قطع رابطه با دولت انگلیس وارد ماجرا شود.

وی ادامه داد: اگر دولت انگلیس نخواهد بپذیرد در امور داخلی ایران مداخله کرده است و عذرخواهی و عقب‌نشینی نکند، قطعاً جمهوری اسلامی می‌تواند موضوع قطع رابطه با انگلیس را در دستور کار خود قرار دهد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: حوادث ناآرامی‌ها در ایران که به بهانه‌های مختلفی اتفاق میفتد، توسط یک اتاق جنگ روانی مشترک میان آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان سعودی هدایت می‌شود و به دنبال این هستند تا یک خلأ قدرتی را در ایران اجرا و بعد هم اقدامات خصمانه خود را پیگیری کنند.

کنعانی‌مقدم بیان کرد: با توجه به شکست آمریکا در جبهه نظامی، قطعاً به دنبال یک جنگ روانی گسترده و ایجاد اخلال و ناآرامی در کشورمان هستند که ملت و نیروهای مسلح باید مراقب این حوادث باشند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=554229

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.