وحید مرادی نسب:

انسداد چاه‌های غیرمجاز در روستای کلفور و لاسم چشمه فیروزکوه

  • کد خبر : 621382
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
انسداد چاه‌های غیرمجاز در روستای کلفور و لاسم چشمه فیروزکوه
مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه 37 هزار متر مکعب آب خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، وحید مرادی نسب، مدیر امور منابع آب فیروزکوه با اعلام خبر انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه ۳۷ هزار متر مکعب آب، اظهار کرد: با تلاش واحد حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستورقضایی دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستای کلفور و روستای لاسم چشمه در مجموع به عمق ۲۵ متر و با دبی سه ۳ لیتر برثانیه پر و مسدود گردید.

وی با بیان این‌که این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر شده است، گفت: با انجام این عملیات از خروج ۳۷ هزار متر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با تقدیر از همکاری تنگاتنگ و موثر قوه قضائیه با امور آب شهرستان فیروزکوه در برخورد با تخلفات مربوطه، افزود: طی ماه گذشته تعداد ۱۳ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی،۸۰ اخطاریه در بخش آب‌های سطحی و زیرزمینی صادر و ۸۴ حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره‌ای قرار گرفت.

وی در پایان ضمن هشدار به حفاران و بهره برداران غیرمجاز از آب زیرزمینی خاطرنشان کرد: هرگونه حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز جرم محسوب شده و امور آب شهرستان فیروزکوه با همکاری دستگاه قضایی، با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی برخورد قانونی خواهد کرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621382

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.