انتقاد عضو کمیسیون امنیت ملى از توقف اکران عصبانى نیستم

  • کد خبر : 315856
  • ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
انتقاد عضو کمیسیون امنیت ملى از توقف اکران عصبانى نیستم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی انتقادات خود را به تصمیم‌گیران حوزه سینمای کشور مطرح کرد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز،علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی یاداشتی انتقادات خود را به واسطه توقف اکران فیلم سینمایی عصبانی نیستم به مسئولان حوزه سینمایی کشور مطرح کرد.

متن یاد‌داشت به شرح ذیل است:

اکران فیلم “عصبانی نیستم” با یک تهدید متوقف شد.
فشارها برای توقف اکران “عصبانی نیستم” قدرت نمایی نرمی از گروههای فشار بود تا بنوعی اعلام کنند، من زنده ام.

امنیت موعود در فصل سوم قانون اساسی همگانی است و همه کشور و اقشار مردم باید احساس امنیت داشته باشند.
تلاش برای برش امنیت و مخدوش کردن آن برای قشرهای هنری و فرهنگی و فرهیختگان دهن کجی به سیاستها و میثاق دولت در تامین آزادیهای مدنی است.

تصمیم گیران حوزه سینمایی باید شهامت ایستادگی در مقابل امواج به نفع جامعه را داشته باشند و با لغزش در تصمیماتشان امید مردم و جامعه سینمایی را کمرنگ نکنند.

اگر وزیر فرهنگ و ارشاد توان تامین فضای امن و ارام در بخش فرهنگی و سینمایی را ندارد قبل از اقدام مجلس بهتر است خود اعلام کند تا رییس جمهور از وعده هایش در حوزه فرهنگ عقب نماند.

نقد و بیان آزاد نسبت به آثار فرهنگی و هنری نشانی از ظرفیت تهاتر اندیشه و تعاطی افکار در یک جامعه است و مباد که جامعه ایران با فشارهای موهوم، جامعه ای تنگ نظر و کم ظرفیت در حوزه نقد و تحلیل افکار معرفی شود.

اولین بار نیست که در توقف اکران یک فیلم پس از صدور پروانه ساخت و نمایش، مجلس در کنار مردم از حقوق جامعه هنری دفاع می‌کند اما هنر مدیریت آن‌است که اجرای صحیح فرایندهای مصوب و جاری در یک سیستم تضمین شود تا با اطمینان بخشی به فیلمسازان و جامعه سینمایی مردم نیز شاهد هم افزایی بین حاکمیت و سینما شوند.

تضعیف امید و امنیت روانی مردم و فرهیختگان خلاف منافع ملی و همبستگی لازم در کشور است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به چنین توقف‌ها و تصمیمات غیر قابل قبولی به مجلس و جامعه سینمایی کشور پاسخگو باشد.

امنیت هنرمندان و فضای هنری جدای از امنیت عمومی کشور نیست و همگان باید نسبت به تامین حقوق و آزادی‌های قانونی هشیار و مطالبه‌گر باشیم.

منبع:خبر انلاین

انتهای پیام/*

ا/۴۴۴

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=315856

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.