انتظار مردم پیشوا برای رفع کم آبی / آبان هم تمام شد

  • کد خبر : 538858
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۷:۵۰
انتظار مردم پیشوا برای رفع کم آبی / آبان هم تمام شد

تنها یک ماه تا پایان ضرب‌الاجل دو ماهه دادستان پیشوا به شرکت آب و فاضلاب روستایی برای حل معضل کم‌آبی در روستاهای این شهرستان باقی‌مانده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، تنها یک ماه تا پایان ضرب‌الاجل دو ماهه دادستان پیشوا به شرکت آب و فاضلاب روستایی برای حل معضل کم آبی در روستاهای این شهرستان باقی‌مانده است و شواهد همچنان از استمرار کم‌آبی در روستاهای پیشوا علی‌رغم آغاز فصل پاییز حکایت دارد.

یکی از اهالی روستای «معین‌آباد» پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز اظهار داشت: کیفیت آب در این روستا اصلاً مناسب نیست و از بحث شفافیت و کیفیت آب نیز بگذریم، همچنان مشکل کم‌آبی داریم و فشار آب در برخی ساعات شبانه‌روز با افت شدید مواجه می‌شود.

عادل رحمانی اضافه کرد: البته قرار است، عملیات لوله‌گذاری برای انتقال آب از سد ماملو به پیشوا آبان ماه کلنگ خورده و تا پایان امسال اجرا شود، اما در حال حاضر نیز باید تدابیری برای رفع این مشکل اندیشیده شود.

بیشتر بخوانید:

انتقاد نماینده مردم دشت ورامین به کم آبی پیشوا

سید حسین نقوی حسینی ، نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر مسئولان این منطقه است که نسبت به کمبود آب در پیشوا انتقاد دارد و در این ارتباط به خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز گفت: وزارت نیرو موظف به رفع معضلات و کمبودها در زمینه آب مردم پیشوا است و در این خصوص به وزیر نیرو هم تذکر داده‌ام و همچنان پیگیر رفع این معضل تا حل کامل و نهایی آن هستم.

وی با بیان این که مشکل کم آبی در پیشوا به ویژه در فصل تابستان سبب آزار مردم شده بود، اظهار داشت: برخی از مسئولان آب منطقه قطعی برق را علت قطعی آب و از مدار خارج شدن برخی چاه‌ها می‌دانند، اما مشکل هرچه که هست و دلیل آن هرچه باشد، باید با تدبیر مسئولان حل شود، تا مردم از کم آبی رنج نبرند.

نماینده مردم شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس افزود: البته تخصیص آب از سد ماملو به پیشوا تا حد زیادی از کمبودهای مردم در این شهرستان می‌کاهد، که این امر در حال پیگیری توسط مسئولان آبفا جنوب شرق استان تهران و نیز مدیران اجرایی پیشوا است.

اذعان فرماندار پیشوا به کم کاری مسئولان در زمینه رفع مشکل کم آبی پیشوا

حسین عباسی ، فرماندار پیشوا بر این باور است، که مشکل کمبود آب مردم این شهرستان که در تابستان رخ داد، به‌دلیل برخی کم‌کاری‌های مسئولان در گذشته است و در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز به تشریح این موضوع پرداخت و گفت: برای رفع این مشکل جلسات متعددی با مسئولان آب منطقه‌ای برگزار شد و حاصل این پیگیری‌ها و جلسات افزایش سهمیه آب شهرستان و نیز دریافت مجوز حفر چهار حلقه چاه جدید در پیشوا بود.

وی بیان داشت: همچنین کلنگ احداث خط انتقال آب سد ماملو به پیشوا در ماه جاری به زمین خواهد خورد و با بهره‌برداری از این خط انتقال آب مشکل شهرستان پیشوا با ۸۰ هزار نفر جمعیت رفع می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان پیشوا افزود: برای حل هرچه سریع تر این معضل همچنین دو حلقه چاه جدید در بلوار خلیج فارس پیشوا حفر و تجهیز شده و به‌زودی وارد مدار می‌شود.

وی عنوان کرد: دو چاه دیگر نیز در مرحله مکان‌یابی است، که پس از مکان یابی اقدام به تملک زمین و حفر چاه می‌شود.

کمبود آب در شهرها و روستاهای جنوب‌شرق استان تهران به ویژه شهرستان پیشوا سبب وارد آمدن انتقادات فراوان به مدیریت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران شده است. حال باید منتظر ماند و دید مدیریت فعلی با اجرایی کردن طرح‌های موجود می تواند به این معضل ۸۰ هزار ساکن شهرستان پیشوا پایان دهد، سئوالی که برای پاسخ به آن باید منتظر گذر زمان ماند.

 

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=538858

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.