امسال مدرسه تک‌نفره در چهارمحال و بختیاری نداریم

  • کد خبر : 536392
  • ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲:۳۰
امسال مدرسه تک‌نفره در چهارمحال و بختیاری نداریم

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به تقلیل مدارس کمتر از ۱۰ دانش‌آموز استان به ۱۴۱ مدرسه، گفت: امسال مدرسه تک‌نفره در استان نداریم.

فرحناز قائدامینی ، مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به پراکنده بودن جمعیت دانش‌آموزی در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این اداره‌کل بنا بر وظیفه و تعهدش به دنبال عدالت تحصیلی و دایر کردن آموزش برای دانش‌آموزان در مدرسه های سراسر استان است.

وی گفت: سال گذشته ۱۷۵ مدرسه با کمتر از ۱۰ دانش‌آموز مشغول فعالیت بود که ساماندهی و تجمیع این مدارس به شیوه‌ای که به دانش‌آموزان آسیب نزند در دستور کار جلسات متعدد شورای آموزش و پرورش با حضور فرمانداران قرار گرفت که حاصل این تلاش، تقلیل مدارس کمتر از ۱۰ دانش‌آموز به ۱۴۱ مدرسه شد، ضمن این‌که امسال مدرسه تک‌نفره نداریم.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت مدارس چهارمحال و بختیاری

قائدامینی با یادآوری اهداف تجمیع این مدارس افزود: دو هدف در این اقدام دنبال می‌شود یکی پاسخ به کمبود نیروی انسانی و دیگری فراهم کردن محیط مطلوب زندگی جمعی، چرا که دانش‌آموزان در کلاس‌های کم‌شمار از یادگیری آداب زندگی جمعی و مهارت‌های زندگی و نیز تعامل، همکاری، کارگروهی، دوست‌داشتن و … باز می‌مانند.

وی در ارتباط با نقل و انتقالات نیروهای این اداره‌کل و با تأکید بر روشنگری و شفافیت عمل در این مقوله، بیان داشت: امسال علی‌رغم کمبود نیرو با درخواست انتقال ۴۷۱ نیرو به خارج استان موافقت شد و مجموع نقل و انتقالات نیروها به داخل و خارج استان به ۸۰۲ نفر رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای جبران نیروهای خارج شده از استان، تقاضایی مبنی بر افزایش سهمیه استان در ردیف استخدامی ماده ۲۸ به وزارتخانه ارسال شد و بر همین اساس، امسال ۱۸۸ نفر از طریق آزمون استخدامی، جذب آموزش و پرورش خواهند شد که احتمال می‌رود بر این تعداد افزوده شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=536392

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.