کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

امانوئل مکرون ، سلمان رشدی جدید است

  • کد خبر : 621412
  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۴:۴۱
امانوئل مکرون ، سلمان رشدی جدید است

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: امانوئل مکرون، سلمان رشدی جدیدی است که باید همان برخوردی که امام خمینی(ره) با او کرد با مکرون هم صورت بگیرد.

حسین کنعانی‌مقدم، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: اگر کشورهای اسلامی با یکدیگر در برابر توهین رئیس‌جمهور فرانسه به پیامبر مکرم اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم متحد نشوند، شاهد ظهور نوع جدیدی از سلمان رشدی خواهیم بود. به نظر من امانوئل مکرون، سلمان رشدی جدیدی است که باید همان برخوردی که امام خمینی(ره) با او کرد با مکرون هم صورت بگیرد.

وی گفت: وقتی به یکی از ادیان الهی اهانت صورت می‌گیرد، دیگر هیچ حرمتی برای سایر ادیان باقی نمی‌ماند و ممکن است اقدام مکرون باعث جنگ‌های صلیبی شود که در این صورت نه‌تنها مرزهای سیاسی، بلکه مرزهای عقیدتی را هم در برخواهد گرفت؛ لذا این مسئله خطری برای صلح جهانی محسوب می‌شود و ضروری است که سازمان ملل ورود پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به واکنش وزارت امور خارجه علیه  توهین مکرون به پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم عنوان کرد: وزارت امور خارجه باید سفیر کشورمان را در فرانسه فرا می‌خواند که این اقدام صورت نگرفت و از سوی دیگر از وزارت صمت انتظار می‌رفت که تحریم‌های کالاهای فرانسوی را در دستورکار خود قرار می‌داد تا شاهد تکرار چنین رفتارهایی نباشیم.

کنعانی‌مقدم معتقد است که اهانت مکرون به پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله وسلم از نفوذ فرانسوی‌ها در منطقه به خصوص لبنان می‌کاهد و حتی ممکن است هخشم مسلمانان فرانسه دامن بزند و منجر به‌وقوع درگیری‌هایی در این کشور شود و امنیت فرانسه را تحت تأثیر قرار دهد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621412

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.