مقتدایی خوراسگانی در گفت‌وگو با «تهران نیوز»:

امارات متحده عربی اسیر هوس‌های کوتاه‌مدت نشود

  • کد خبر : 613866
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
امارات متحده عربی اسیر هوس‌های کوتاه‌مدت نشود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از امارات متحده عربی خواست تا اسیر هوس‌های کوتاه‌مدت نشود و منافع بلندمدت خود را در نظر بگیرد.

عباس مقتدایی خوراسگانی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاست خارجی شبکه خبری تهران نیوز، اظهار داشت: همراهی امارات با خواسته‌های ایالات متحده آمریکا تحت فشارهای ترامپ انجام شده که دولت امارات مجبور به تبعیت از آن شده است.

امارات به عنوان دنباله‌روی آمریکا عمل نکند

وی افزود: واقعیت این است که منافع بلندمدت امارات و خواست ملت‌های منطقه؛ ازجمله ملت امارات این نیست کشوری که دارای اهمیت است، به‌عنوان دنباله‌روی منطقه‌ای قدرت‌های بزرگ عمل کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز رژیم اشغالگر قدس به عنوان یک دشمن و به عنوان بدخواه ملت‌های مسلمان در حال برنامه‌ریزی برای تضعیف کشورهای اسلامی است، یادآور شد: خصومت این دولت اشغالگر با جمهوری اسلامی ایران کاملاً آشکار است؛ لذا اینکه امارات پای یک کشور دارای خصومت را به منطقه خلیج فارس باز می‌کند، قطعاً مورد توجه جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

مقتدایی خوراسگانی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد تلاش کرده تا منطقه خلیج فارس به عنوان یک منطقه دارای امنیت و مستقل که نظام سلطه در آن نفوذ و سلطه‌گری ندارد، مطرح شود و در آینده هم همین روش را ادامه خواهد داد.

امارات اسیر هوس‌های کوتاه‌مدت نشود

وی ادامه داد: باز کردن پای رژیم‌های جعلی و ایجاد نفوذ برای آنها با منافع بلندمدت منطقه هم‌خوانی ندارد؛ بنابراین امارات متحده عربی به عنوان یک کشور کم‌جمعیت با موقعیت حساس باید منافع بلندمدت خود را هم مدنظر قرار دهد و اسیر هوس‌های کوتاه‌مدت نشود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که امارات متحده عربی می‌تواند از طریق همکاری با کشورهای بزرگ منطقه مانند ایران حد بالاتری از امنیت را برای خود و سایر کشورهای منطقه ایجاد کند، گفت: همواره توصیه ما به کشورهای دیگر منطقه براین اساس بوده که با همکاری یکدیگر نسبت به ایمن کردن منطقه و ایجاد امنیت درونی برای همه کشورها تلاش کنند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=613866

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.