اقدام به هنگام جهاد کشاورزی پیشوا / برخورد جدی با ساخت و ساز غیرمجاز

  • کد خبر : 531099
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
اقدام به هنگام جهاد کشاورزی پیشوا / برخورد جدی با ساخت و ساز غیرمجاز

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت: به محض اطلاع یافتن از ساخت و ساز گسترده غیرقانونی، بلافاصله از این تغییر کاربری غیرمجاز جلوگیری کردیم.

عرب حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: به محض اطلاع یافتن از دومورد ساخت و ساز گسترده غیر قانونی، مقام قضایی و انتظامی را در جریان گذاشتیم که بلافاصله از این تغییر کاربری غیرمجاز جلوگیری کردیم.

وی گفت: یک مورد در حال دیوار کشی در اطراف زمینی به وسعت دو هکتار بود که دیوار کشی آن در مراحل ابتدایی تخریب شد.

عملکرد جهاد کشاورزی پیشوا در یک نگاه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا عنوان کرد: مورد دوم هم که هنوز شروع به ساخت نکرده بود مصالح ساختمانی آن توقیف شد که صاحب ملک تعهد داد خودش تا ۴۸ ساعت آینده مصالح و ابزارهای ساخت و ساز را جمع آوری کند.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

پیشوا یکی از بندرهای کویر مرکزی ایران به‌شمار می‌رود از این رو به آن «سناردک» می‌گفتند که در زبان پهلوی به معنای ساحل خشکی است. به پیشوا لقب «مهد انقلاب ایران» نیز می‌دهند. در سفر ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی به این منطقه، پیشوا «نگین سبز استان تهران» نام گرفت و رهبر ایران نیز در سفرش، این شهر را «مرکز شهادت» نامید.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531099

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.