اقتصاد مقاومتی چگونه می‌تواند مشکلات کشور را حل کند ؟

  • کد خبر : 537649
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲:۳۶
اقتصاد مقاومتی چگونه می‌تواند مشکلات کشور را حل کند ؟

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های داخلی در رفع مشکلات کشور گفت: یکی از راهکارهای بنیادی و سنگ بنا در رفع مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است که موجب ایجاد کارآفرینی، سعادت، رفاه، ثروت و پیشرفت می‌شود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، مقاومت عامل مهم در راه پیشرفت و مبارزه با استکبار جهانی است و نباید باتوجه به جنایات و دشمنی‌های آشکار امریکا علیه ایران به‌دنبال برقراری ارتباط و تکرار تجربه های بی فرجام گذشته شد چرا که ثابت شده است که آمریکا و کشورهای غربی قابل اعتماد نیستند و رابطه و مذاکره با آن‌ها راه حل رفع مشکلات کشور نیست و هر نوع وابستگی فکری، سیاسی و اقتصادی به امریکا علت اصلی بروز مشکلات بوده و مانع پیشرفت می‌شود.

حسین حبیبی ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌های داخلی در رفع مشکلات کشور اظهار داشت: اعتماد به حل مشکلات توسط قدرت های استکباری تجربه ای است که نتیجه آن مشخص و روشن است و در صورتی که کشوری این تجربه را نداشته باشد می تواند متکی به قدرتهای بزرگ دشمن داشته باشد.

وی گفت: ایران در زمان‌ها، مقاطع و دلایل مختلف این موضوع را تجربه کرده است و برجام نیز تجربه‌ای است که شش سال است وقت و هزینه کشور را صرف کرده است. برجام سند بی‌اعتمادی به غرب است، غربی که تجربه ناخوشایندی در کشتار و تجاوز به کشور را دارد. بنابراین حل مشکلات داخلی توسط این کشورها به دور از منطق است و شدنی نیست.

 

تشریح نتایج اعتماد به غرب در طول تاریخ

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از ۴۰ سال طرفداران، ظرفیت ها، همراهان و هم پیمانان بسیاری در جهان دارد و ۱۵ کشور در همسایگی ایران با جمعیتی حدود صدها میلیون نفر هستند که می بایست از این ظرفیت ها استفاده شود.

وی بیان داشت: برجام و مذاکرات سالهای ۸۲ و ۸۳ تجربه هایی هستند که رئیس جمهوری در خاطرات خود که آن زمان مسئول مذاکرات بودند، گلایه هایی عنوان می کنند که چه تعهداتی عملی نشد.

حبیبی ادامه داد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، کسی که بخواهد حق مردم که سال ها معطل مانده و می خواهد رفع مشکلات داخل را با بیرون رفع کند، یا باید خائن باشد یا باید نادان باشد. راه حل مشکلات در کشوری که از نعمت رهبری دانا، حکیم و بابرنامه بهره مند است و در تمام مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، هنری، سیاسی راهکار مشخص کرده، معلوم است.

 

محور اصلی اقتصاد مقاومتی چیست ؟

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با تاکید بر اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از راهکارهای بنیادی و سنگ بنا در رفع مشکلات کشور اقتصاد مقاومتی است که معنای آن باید کاملا تشریح شود. اقتصاد مقاومتی به معنای صرفه جویی در خوردن و پوشیدن نیست بلکه از مهمترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی تولید ثروت است. کارآفرینی در اقتصادی مقاومتی سعادت، رفاه، پیشرفت و ثروت را به دنبال دارد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم امام رضا علیه السلام در ابتدای سال جاری، بیان داشت: ظرفیت های بالایی در کشور وجود دارد و ما در استفاده نکردن از ظرفیت های کشور در جهان اول هستیم. تعداد فارغ التحصیلان جوان و مهندسین نسبت به جمعیت کشور بالاست و این ها ظرفیت هایی است که بیشتر باید به آن توجه کرد.

حبیبی خاطر نشان کرد: ایران محل اتصال مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب در دنیاست و برای امور تجاری به آب های آزاد دسترسی داشته و حتی ظرفیت شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف کشور وجود دارد. همچنین بازار مصرف داخلی بالاست و این مصرف باید با تولید داخلی تامین شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس تصریح کرد: مردم آگاه هستند که نباید با تکیه بر کشورهای غربی و استکباری مشکلات کشور را حل کنیم. فکر تعامل با غرب در ایران دیگر طرفدار ندارد و مردم و مسئولان کشور باید با تکیه و نگاه بر ظرفیت های داخلی در رفع مسائل کشور تلاش کنند. جوان فوتبالیست کشور نیز مانند سایر مردم عنوان می‌کند که تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=537649

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.