افزودن ۲ حلقه چاه در مدار آبرسانی پیشوا

  • کد خبر : 533180
  • ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
افزودن ۲ حلقه چاه در مدار آبرسانی پیشوا

مدیر شرکت آب و فاضلاب پیشوا گفت: عملیات حفاری دو حلقه چاه آب آشامیدنی به‌صورت همزمان در شهرستان پیشوا در حال اجراست.

شبکه خبری تهران نیوز، مدیر آب و فاضلاب پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: در راستای تأمین و تولید پایدار آب شرب مورد نیاز شهروندان پیشوا دو حلقه چاه جدید در حال حفاری است که به مدار آبرسانی پیشوا اظافه شود.

وی با اشاره به جمعیت روبه رشد شهر پیشوا و در پی آن افزایش تقاضا برای مصرف آب گفت: با توجه به روند رشد جمعیت و مهاجرت شهر پیشوا، تأمین، تولید آب متناسب با این جمعیت امری ضروری است به همین منظور در مهرماه امسال عملیات حفاری دو حلقه چاه جدید کلید خورد.

 

جزئیات ۲ حلقه چاه جدید پیشوا / تقویت مدار آبرسانی پیشوا

مدیر آبفای پیشوا با اشاره به حفر دو حلقه چاه دیگر در پیشوا بیان کرد: هم‌اکنون عملیات حفاری یک حلقه چاه که زودتر آغاز شده، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و چاه دیگری نیز مطابق برنامه در حال حفاری است و بلافاصله با پایان عملیات حفاری آزمایش پمپاژ انجام می‌شود.

رمضان‌زاده تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها و اقدامات انجام‌شده به‌زودی با اجرای خطوط انتقال و جمع‌آوری، برق‌رسانی و تجهیز، این دو حلقه چاه وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

پیشوا مرکز شهرستان پیشوا و یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. شهر پیشوا در دامنه‌های طبیعی قرار دارد و در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت واقع شده‌است.

این شهر در مسیر کهن راه ابریشم و همچنین در مسیر خط راه‌آهن سراسری تهران-مشهد قرار دارد.

پیشوا از معدود شهرهایی است که علی‌رغم نزدیکی به پایتخت، مهاجران کمی پذیرفته و بیشتر مردمان آن بومی همین منطقه هستند به همین دلیل از شهرهای کم جمعیت استان تهران محسوب می‌شود. طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران شهر، تعداد ۵۹۱۸۴ نفر جمعیت داشته‌است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533180

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.