فرمانده انتظامی ورامین خبر داد:

افزایش ۴۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا / کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری

  • کد خبر : 607234
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
افزایش ۴۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا / کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین از افزایش ۴۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا و کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جعفر شمس بیرانوند در نشست با خبرنگاران رسانه های گروهی که به مناسبت روز خبرنگار با حضور رئیس حفاظت اطلاعات و تعدادی از خبرنگاران نمونه و فعال برگزار شد، گفت: ۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار و بزرگداشت اصحاب رسانه برگ زرینی در تقویم ملی و فرصتی مناسب برای ارج نهادن به تلاش پرچم داران وادی اهل قلم و آگاهی است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورامین افزود: خبرنگاران نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می کنند، از یک طرف درد دل مردم را شنیده و به مقامات بالا انتقال می دهند و از سوی دیگر پاسخ های مسئولان را به آگاهی مردم می رسانند.

این مقام انتظامی گفت: خبرنگاران پرچمداران و پیشگامان تولید امنیت در اذهان  عمومی هستند و بدون شک درصد قابل توجهی از آگاهی بخشی های  اجتماعی از فعالیتهای پلیس در گرو انعکاس مناسب و مستمر از طریق رسانه است.

بیرانوند با اشاره به اینکه اطلاع رسانی شفاف، هدفمند و سریع  از اقدامات پلیس توسط رسانه ها زمینه مشارکت مردم در تامین امنیت را فراهم می کند گفت : رسالت رسانه تنویر افکار عمومی وآگاهی بخشی وفرهنگ سازی در جامعه است.

این مقام مسئول با ارائه گزارشی از عملکرد انتظامی شهرستان تصریح کرد:  از ابتدای سال طرح های زیادی در راستای پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز  با بهره گیری از توان و تجهیزات پلیسی به اجرا در آمد که دستاوردهای خوبی را به همراه داشت.

وی اضافه کرد: در همین راستا در سال جاری شاهد افزایش ۲۲ درصدی کشفیات سرقت ،  ۴۸ درصدی دستگیری سارقان، ۱۰۰ درصد ی دستگیری خرده فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر و کاهش ۲۰ درصدی تصادفات جرحی درون شهری نسبت به سال گذشته بوده ایم.

بیرانوند از افزایش۴۰ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالا از ابتدای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته سخن به میان آورد و افزود: با توجه به این که طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از اولویت های ماموریت های پلیس در سالجاری بوده و نقش بسزایی در اشتغال و رفع بیکاری دارد، لذا اجرای آن به شدت ادامه داشته و در همین رابطه ضمن توقیف ۱۴ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق، ۳۵ نفر نیز دستگیر و ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده ۳ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال براورد شد.

وی از افزایش ۷ درصدی تماس شهروندان با سامانه ۱۱۰ دراین مدت خبر داد و گفت: در این مدت بیش از ۲۷ هزار تماس با فوریت های پلیسی۱۱۰ به ثبت رسیده که نشان از افزایش اعتماد عمومی مردم به پلیس می باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان ورامین در پایان با بیان اینکه بکارگیری صحیح مشاورین و مددکاران منجر به ۷۰ درصد صلح و سازش پرونده های خانوادگی گردیده از اجرای طرح های مختلف در زمینه مبارزه با هنجارشکنان و اراذل و اوباش در سطح شهرستان خبر داد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=607234

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.