افزایش 100 هکتاری فضای سبز در جنوب پایتخت

  • کد خبر : 94390
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۸
افزایش 100 هکتاری فضای سبز در جنوب پایتخت

شهردار منطقه 20 شهر تهران که پیش از این وعده احداث 100 هکتار فضای سبز در این منطقه جنوبی طی سال جاری را داده بود از مکان یابی و آغاز عملیات اجرایی آن خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ منصور کتانباف با بیان این خبر گفت: 14 موقعیت با مساحت 100 هکتار برای احداث بوستان و فضاهای سبز جدید در منطقه 20 مکان یابی و عملیات اجرایی آن آغاز شده است و تا پایان سال در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

کتانباف افزود: بوستان های 20 هکتاری گیاه شناسی، 11هکتاری دوستدار کودک، 12 هکتاری مینیاتوری، 18 هکتار در حاشیه بزرگراهها و ده بوستان دیگر با عناوین شهروند، جهان آرا، تولیدات گیاهی، خانواده، عطریاس و…از جمله موقعیت های جدید فضای سبزی است که عملیات عمرانی بخش عظیمی از آن آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه 20 به عنوان جنوبی ترین منطقه پایتخت دارای بیشترین سرانه فضای سبز است و همچنان توسعه این فضاها در برنامه مدیریت شهری قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر این منطقه 138 بوستان دارد و سرانه فضای سبز داخل محدوده 17 مترمربع و با احتساب فضاهای سبز خارج از محدوده و جنگل کاری های موجود سرانه ای بالغ بر 59 مترمربع است.

شهردار منطقه 20 در پایان به موقعیت مذهبی و تاریخی شهرری اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا شرایط ایده آلی برای زائران حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و مسافران این شهر تاریخی فراهم کنیم و فضای سبز این منطقه در حد نام و اعتبار آن که قبله شهر تهران است برسد.

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=94390

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.