افزایش ۱۵ درصدی نرخ ارز نتیجه شوک افزایش قیمت بنزین

  • کد خبر : 545222
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
افزایش ۱۵ درصدی نرخ ارز نتیجه شوک افزایش قیمت بنزین

افزایش قیمت ارز به دنبال خود افزایش بهای کالاها و پس از آن خدمات را به همراه دارد و توجیهی می شود برای دولت تا همه چیز را گران و گرانتر کند.

احسان سلطانی اقتصاددان در یادداشتی به شبکه خبری تهران نیوز، به بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر نرخ ارز پرداخته که به شرح ذیل است.

در ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۸ و درست ۲۰ روز پس از شوک قیمت بنزین، قیمت دلار با ۱۵ درصد افزایش نسبت به یک ماهه قبل از آن به ۱۳ هزار تومان صعود کرد.

افزایش قیمت بنزین
بر خلاف ادعاها و شعارهای مسئولین دولتی، افزایش ۳ برابری بهای بنزین شروعی شده است برای «بی ثباتی اقتصاد کلان کشور» و دور جدید افزایش قیمت ها و اخذ مالیات تورمی از عامه مردم.

افزایش قیمت ارز به دنبال خود افزایش بهای کالاها و پس از آن خدمات را به همراه دارد و توجیهی می شود برای دولت تا همه چیز را گران و گران‌تر کند.

بیشتر بخوانید:

مردم سه دهه است که با اجرای نسخه های نئولیبرال آزادسازی قیمت ها در چنبره مارپیچ فلاکت ساز «افزایش نرخ ارز>افزایش نرخ تورم>افزایش نرخ ارز» گرفتار آمده اند، آن هم در اقتصادی که هیچ چیز آن درست کار نمی کند، در دستان اقلیتی خاص اداره می شود، دستمزدها به شدت سرکوب می گردد، بخش خصوصی واقعی جایگاهی در آن ندارد و میدان بازی به شدت ناعادلانه و ناترازی بین عامه مردم و اقلیت «رانتی-رفاقتی-غارتی» شکل گرفته است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=545222

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.