«تهران نیوز» گزارش می‌دهد؛

افزایش کودکان کار یمن همزمان با شیوع کرونا

  • کد خبر : 589169
  • 28 می 2020 - 12:59
افزایش کودکان کار یمن همزمان با شیوع کرونا
یمن همزمان با شیوع ویروس کرونا شمار کودکان کار و موارد ازدواج کودکان افزایش یافته است و خانواده‌های زیادی برای امرار معاش به تکدی گری روی آورده‌اند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه 26 مه 2020 اعلام کرد که در یمن همزمان با شیوع ویروس کرونا شمار کودکان کار و موارد ازدواج کودکان افزایش یافته است و خانواده‌های زیادی برای امرار معاش به تکدی گری روی آورده‌اند. عجیب اینکه این نهاد بین‌المللی تاکید کرد که فعالیت‌هایش در یمن در آستانه توقف قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، طبق اعلام نهادهای بین‌المللی هشتاد درصد جمعیت یمن که از سوء تغذیه رنج می‌برند اکنون نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. این بحران حتی پیش از شیوع ویروس کرونا به‌عنوان بزرگترین بحران انسانی در جهان توصیف می‌شد.

سازمان ملل متحد هفته پیش اعلام کرد که نظام مراقب‌های بهداشتی در یمن از بین رفته است و با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر این کشور خواستار تامین فوری بودجه شد.

چارلی یاکسلی سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: ما به نقطه‌‌ای رسیده‌ایم که اگر خیلی زود بودجه بیشتری دریافت نکنیم مجبور به توقف برنامه‌هایمان در یمن می‌شویم. وی درباره وضعیت فعلی یمن گفت: ما شاهد هستیم که تعداد زیادی از خانواده‌ها برای زنده ماندن به روش‌های مقابله‌ای مضر مانند گدایی ، کار کودکان یا ازدواج فرزندانشان متوسل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به برنامه کمک نقدی سازمان ملل به آوارگان یمنی تاکید کرد که این کمک‌ها شامل حال حدود یک میلیون نفر از آوارگان داخلی یمن می‌شود که با آن می‌توانند غذا ، دارو و سرپناهی برای خود فراهم کنند.

جنگ داخلی در یمن در سال 2014 میلادی و با به دست گرفتن قدرت در صنعا توسط نیروهای انصارالله شروع شد. عربستان سعودی و متحدانش از بهار سال 2015 برای حمایت از دولت عبد ربه منصور هادی و شکست نیروهای انمصارالله وارد میدان جنگ یمن شدند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد ده‌ها هزار غیرنظامی در جریان جنگ داخلی یمن کشته شده اند و میلیون‌ها نفر از جمله کودکان در خطر مرگ بر اثر گرسنگی و بیماری قرار دارند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز سه‌شنبه اعلام کرد تاکنون تنها پانزده درصد از بودجه ۳.۳۸ میلیارد دلاری سال 2020 برای کمک‌های بشردوستانه به یمن را دریافت کرده است.

سخنگوی برنامه جهانی غذا نیز گفته است که اوضاع بشردوستانه در یمن می‌تواند از کنترل خارج شود چراکه ویروس کرونا جمعیتی را که در سال‌های قبل تضعیف شده‌اند به‌طور جدی تهدید می‌کند. وی پیش بینی کرد که این بیماری همه‌گیر شمار بیشتری از کودکان یمنی را به سمت سوءتغذیه حاد سوق دهد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=589169

    اخبار مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.