سوءاستفاده دلالان ارز از گرانی بنزین!

  • کد خبر : 540459
  • 16 نوامبر 2019 - 21:29
سوءاستفاده دلالان ارز از گرانی بنزین!

سوداگران ارزی درحالی تلاش دارند از طریق کانال‌های تلگرامی معاند بر گرانی کاذب دلار بدمند و از دلار ۱۲ هزار تومانی بعد از سهمیه بندی بنزین خبر می‌دهند که از دیروز بازار ارز تعطیل است و قیمتی در این بازار تعیین نشده است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، هرچند نرخارز در بازار آزاد و رسمی طی روزهای اخیر بنا به دلایل سیاسی و فصلی افزایش ۲ تا ۳ درصدی داشته است ولی از شب گذشته و بعد از اعلام خبر افزایش نرخ بنزین و آغاز سهمیه بندی، سوداگران ارزی که اتفاقاً هر کدام سهم بزرگی در فعالیت کانال‌های تلگرامی معاند دارند دست به کار شده‌اند تا نرخ ارز را در کانال‌های تلگرامی افزایشی تعیین کنند.

افزایش نرخ ارز

افزایش نرخ ارز

 

تکاپوی دلال‌های ارزی در شبکه‌های مجازی درحالی برای افزایش نرخدلار ادامه دارد که بازار ارز رسماً از ظهر پنجشنبه تا صبح شنبه تعطیل است و خرید و فروشی در این بازار انجام نمی‌شود.

با این حال اما در ساعات نخست اعلام سهمیه بندی بنزین، نرخ دلار در کانال‌های تلگرامی معاند بیش از ۲۰۰ تومان افزایش یافت و از ۱۲ هزار تومان هم عبور کرد! آنهم زمانی که بازار ارز تعطیل بود.

کامران سلطانی زاده در گفت‌وگویی که با خبرنگار تسنیم داشت، با تاکید بر اینکه دلالان بازار ارز با انتشار هرگونه خبر اقتصادی و سیاسی در صدد ایجاد موج و هیجان به منظور کسب منافع شخصی خود هستند، تاکید کرد: دلالان ارزی با تحلیل‌های ناصحیح درصدد ایجاد تلاطم در بازار و تعیین نرخ‌های کاذب باشند، بر این اساس هموطنان گرامی باید در مقابل شایعات و اعلام نرخ‌های غیرواقعی توسط سوداگرانه ارزی با توجه به تعطیلی بازار ارز در روزهای آخرهفته بی‌اعتنا باشند.

رئیس شورای‌عالی کانون صرافان با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری نهادهای امنیتی، نظامی و بانک مرکزی شاهد برچیده شدن بساط دلالان هستیم افزود: با بسته شدن بازار‌های کاذب، دلالان به فضای مجازی روی آورده‌اند و در بستر شبکه‌های اجتماعی به تعیین نرخ‌های کاذب ارز مبادرت می‌کنند و از جانب دیگر رسانه‌های معاند با ارسال سیگنال‌های منفی درصدد ایجاد آشفتگی در بازار ارز هستند.

وی افزود: به همین دلیل هموطنان گرامی ضمن آگاهی در مقابل برنامه دشمن و دلالان باید اطمینان داشته باشند نیازهای ارزی فعالان اقتصادی و عموم مردم با مدیریت بانک مرکزی و به واسطه صرافی‌های مجاز تامین و عرضه می‌شود و جای هیچ نگرانی نیست.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540459

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.