با افزایش قیمت بنزین سایر کالاها گران نشوند

  • کد خبر : 540264
  • 15 نوامبر 2019 - 12:29
با افزایش قیمت بنزین سایر کالاها گران نشوند

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: کاسبان انصاف داشته باشند و قیمت‌هایشان را بدون دلیل افزایش ندهند و در جامعه ایجاد بحران نکنند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته(۲۴ آبان ماه ۹۸) تهران ضمن توصیه خود و عموم مردم به رعایت تقوای الهی با اشاره به ویژگی‌های پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: روزی ایشان در جمع یارانشان فرمودند «می‌خواهید به شما بگویم چه کسی به من شبیه‌تر است؟»

وی بر همین اساس و به‌نقل از پیامبر مهربانی‌ها ادامه داد: «هیچ‌کدام از شما که پیش من می‌آیند، از اصحابم با من سخن نگویند چون دوست دارم وقتی با من ملاقات می‌کنید، قلبی سلیم داشته باشم و ذهنیت بدی از یارانم در قلب من نباشد. کسی که می‌خواهد همانند من باشد باید در تمام حالاتش نور وجود داشته باشد».

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه عنوان کرد: پیامبر اسلام همیشه جواب دیگران را با لبخند و تبسم می‌دادند. تمام وجود مبارکشان نور و اخلاق نیکو بود. انسان‌های عالی چنین هستند؛ چه بسا در باطن از کسی خوششان نیاید اما در باطن به گرمی و صمیمیت رفتار می‌کنند.

آیت‌الله امامی کاشانی سپس به تطبیق حدیث پیامبر با جامعه امروزی پرداخت و گفت: آیا چنین ویژگی‌هایی در جامعه امروزی ما وجود دارد؟ آیا ما می‌توانیم پیشرفت و نقاط مثبت دیگران را مشاهده کنیم و تنگ‌نظر نباشیم؟ در تهمت، دروغ، آبروریزی و عیب‌یابی از دیگران شبیه پیامبر هستیم و از این صفات ناشایست دوری می‌کنیم؟

 

با افزایش قیمت بنزین سایر کالاها نگران نشوند

وی در ارتباط با گرانی بنزین ابراز داشت: گرانی بنزین تصمیمی است که دولت و مجلس و فرهیختگان اقتصادی تصمیم گرفته‌اند اما باید در اجرای آن دقت و نظارت داشت. علاوه بر نظارت و اجرا، باید مراقب باشیم که با افزایش قیمت بنزین قیمت سایر کالاها افزایش پیدا نکند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: فروشندگان و کاسبان اصناف نیز باید طبق رفتار پیامبر اکرم(ص)، انصاف داشته باشند یعنی قیمت‌هایشان را بدون دلیل افزایش ندهند و باعث ایجاد بحران در جامعه نشوند.

 

وحدت مسلمانان قبل از انقلاب هم مطرح بوده است

آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری کنفانس وحدت جهان اسلام در تهران تصریح کرد: مسئله وحدت مسلمانان با یکدیگر قبل از انقلاب هم مطرح بوده و علمای شیعه و سنی آن را مطرح کرده‌اند.

وی هم‌چنین در ادامه به حدیثی از حضرت محمد(ص) اشاره کرد و یادآور شد: ایشان می‌‌فرمایند «وقتی که امت من از یکدیگر کینه در دل داشته باشند، دشمن بر آن‌ها مسلط می‌شود». امروز استکبار چه می‌گوید و چه برنامه‌ای دارد؟ رهبر معظم انقلاب در جمع میهمانان مجمع تقریب مذاهب اشاره فرموده‌اند که «دشمن دیگر به جنگ نظامی کار ندارد بلکه در محافل تصمیم‌سازی مسلمانان نفوذ کرده است».

 

سران برخی کشورها در خواب فرورفته‌اند

خطیب موقت نماز جمعه تهران بر همین اساس ادامه داد: آیا کسانی که در یمن و فلسطین از کوچک تا بزرگ را بمباران و قتل عام می‌کنند، خداشناس هستند؟ دشمنان ما به صورت واضح به یک کشور اعلام می‌کنند که ما فقط به دنبال پول شما هستیم ولی سران برخی از کشورها در خواب فرورفته‌اند.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به شیطنت دشمنان تاکید کرد: می‌گویند که جمهوری اسلامی با یهودیان مشکل دارد؛ آیا واقعا این‌گونه است؟ ما با یهودی‌ها مشکل نداریم بلکه با صهیونیست‌ها کار داریم. ما با هر کس که ضدخدا و ضدانسانیت باشد مشکل داریم. استکبار کاری به مذهب، دین، یهود و نصاری، شیعه و سنی ندارد بلکه با همه موافق است اگر به او پول دهند.

وی در ادامه افزود: مسئله اخیر عراق از کجا شکل گرفته است؟ خوشبختانه در کشور عراق مرجعیت بسیار قوی و عظیم وجود دارد. مردم عراق نیز می‌دانند که باید به مرجعیت توجه کنند و کلمات مرجعیت را نصب العین قرار دهند.

 

مردم عراق حق دارند در گرانی‌ها اعتراض کنند

خطیب موقت نماز جمعه تهران اعتراض را حق طبیعی عراقی‌ها دانست و گفت: مردم عراق حق دارند که در گرانی‌ها اعتراض کنند و فریاد بزنند اما این اعتراض نباید طوری باشد که مایه سوء استفاده دشمنان شود. تمام تسلط‌ها از وقتی شروع می‌شود که اتحاد نداشته باشیم.

آیت‌الله امامی کاشانی در پایان استقامت را تنها راه نجات از شرایط پیچیده دانست و تصریح کرد: «قیام» یعنی انسان روی پا بلند شود و کاری را انجام دهد اما «استقامت» به معنای فریب نخوردن و عدم ترس از دشمن است. شهدای ما همین‌گونه بودند. عظمت جمهوری اسلامی در دنیا به خاطر همین استقامت و فداکاری‌هاست.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540264

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.