افزایش قیمت بنزین تأثیری بر قیمت کالاها ندارد

  • کد خبر : 540500
  • 17 نوامبر 2019 - 13:02
افزایش قیمت بنزین تأثیری بر قیمت کالاها ندارد

رئیس سازمان صمت استان تهران گفت: کالاها و خدمات مصرفی به اندازه کافی موجود هستند و افزایش قیمت بنزین تأثیری بر افزایش قیمت کالاها ندارد.

یدالله صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، با بیان اینکه با افزایش قیمت بنزین قیمت سایر کالاها افزایش نخواهد یافت، اظهار کرد: کالاها و خدمات مصرفی به اندازه کافی موجود هستند و افزایش قیمت بنزین تأثیری بر افزایش قیمت کالاها ندارد.

بیشتر بخوانید:

سوءاستفاده دلالان ارز از گرانی بنزین!

اعتراض آیت‌الله صافی گلپایگانی به اصلاح قیمت بنزین

وی با اشاره به عدم افزایش قیمت گازوئیل گفت: به تبع عدم افزایش نرخ گازوئیل نباید قیمت حمل و نقل کالاها افزایش یابد؛ لذا من بعید می‌دانم افزایش قیمت کالاها را شاهد باشیم.

افزایش قیمت بنزین با قیمت گازوئیل ارتباطی ندارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران تأکید کرد: نگرانی مردم بابت افزایش قیمت کالاها بحق است، اما مردم مطمئن باشند با توجه به نظارت‌های موجود در خصوص تأمین و توزیع کالا، این نگرانی‌ها قابل کاهش است.

صادقی با بیان این مطلب که برای مقابله با افزایش کرایه‌ سرویس‌های حمل و نقل عمومی که بنزین‌سوز هستند، سهمیه‌هایی در نظر گرفته شده است، گفت: برای سرویس‌هایی که پایه سوخت آنها، گازوئیل است، چون قیمت گازوئیل افزایش نداشته؛ لذا هر نوع افزایش کرایه غیرقانونی است.

افزایش قیمت بنزین و نظارت دولت در دو سطح

وی با اشاره به کنترل قیمت‌ کالاها تأکید کرد: دولت در دو سطح تولید و واردات کالا، کنترل و نظارت انجام می‌دهد و نیز سازمان نظارت و انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان جلساتشان را شروع کرده‌اند و با تولیدکنندگان و واردکنندگان کالاها صحبت می‌کنند که اعضاء و کارخانه‌داران و تجار را تحت کنترل داشته باشند تا افزایش قیمت رخ ندهد، البته هرچند ممکن است در برخی موارد و گاهی اوقات افزایش قیمت اتفاق بیفتد، اما باید این افزایش قیمت کنترل‌شده و مدیریت‌شده باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران  گفت: انبارها و مراکز نگهداری کالاها تحت کنترل و نظارت هستند تا همه کالاهای انبارشده به بازار عرضه شوند تا مبادا احتکاری صورت گیرد و نیز در سطح خرده‌فروشی مانند نظارت بر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها با گشت‌های مشترک و همکاری بازرسان سازمان صمت و اصناف و اداره کل تعزیرات حکومتی مراقبت‌ها بر روی فرآیند تأمین و توزیع و قیمت کالا اعمال می‌شود تا شاهد بروز ناهنجاری در بازار نباشیم.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=540500

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.