افزایش حقوق معلمان/ تعیین تکلیف ۱۰۵ هزار معلم حق التدریس

  • کد خبر : 504909
  • ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
افزایش حقوق معلمان/ تعیین تکلیف ۱۰۵ هزار معلم حق التدریس

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنیگان مجلس شورای اسلامی از ابلاغ دستور صدور احکام حداقل حقوق معلمان دانشجو  به وزرات آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنیگان مجلس شورای اسلامی از ابلاغ دستور صدور احکام حداقل حقوق معلمان دانشجو  به وزرات آموزش و پرورش خبر داد.

وی افزود: دانشجو معلمان نیز مشمول مصوبه مجلس برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۳۹۸ می‌شدند که علیرغم تاکید مکرر اجرای مصوبه برای این گروه از متعهدین خدمت با موانعی مواجه شد بود.

 

 

حقوق معلمان دانشجو فزایش می‌یابد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس ادامه داد: پس از ارائه ادله و اسناد معتبر در جلسات مشترک با سازمان برنامه و بودجه، سازمان اموراداری و استخدامی کشور و دیوان محاسبات، دستگاههای دولتی و نظارتی پذیرفتند که مصوبه مجلس شامل دانشجویان متعهد خدمت دانشگاههای فرهنگیان نیز می‌شود که با نامه سازمان امور اداری و استخدامی کشور مبلغ ۴۴۰ هزار تومان در مورد دانشجو معلمان اجرا شد.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: دستور صدور احکام حداقل حقوق دانشجو معلمان صادر شده و آموزش و پرورش موظف است در اسرع وقت نسبت صدور احکام دانشجویان دانشگاههای فرهنگیان اقدام کند.

نماینده مردم همدان در مجلس اظهار داشت: در این نامه آمده که «حسب مفاد ماده (۶) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون، از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش درآمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدرک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخوردار خواهند شد، همچنین در ماده (۷) قانون مذکور، تصریح شده پس از استخدام رسمی، حداکثر مدت ۲ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کاردانی و حداکثر ۴ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی و دانش سراهای تربیت معلم جزء سابقه خدمت رسمی آنان منظور و از نظر ترفیع (پایه، گروه، بازنشستگی) قابل محاسبه خواهد بود.»

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس یادآور شد: در ادامه این نامه تأکید شده ضمن رعایت بند ۵ تصویب‌نامه شماره ۸۷۲۴/ ت ۵۶۴۸ ه مورخ ۹۸/۱/۳۱( بندهای ۲و۵) مبنی بر لزوم پرداخت حداقل حقوق و مزایای مستمر به دانشجویان متعهد خدمت در وزارت آموزش و پرورش دلائل عدم رعایت این موضوع را در سه ماهه اخیر با مستندات کافی به دیوان محاسبات اعلام شود.

برگزاری آزمون برای نیروهای نهضتی

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در حاشیه نوزدهمین کنگره پرسش مهر در سالن اجلاس سران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۲۰ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ و فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، مهر ماه امسال وارد مدارس می‌شوند و بیش از ۵۰۰۰ نیروی خدماتی خواهیم داشت و از طریق استمرار خدمت نیروهای در آستانه بازنشستگی نیز بخشی از نیروها را تامین می‌کنیم.

وی افزود: امسال ۲۵ هزار نفر از طریق کنکور سراسری پذیرفته و وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ساعت آموزش در ایران ۲۹۰۰ ساعت در کل ۱۲ پایه است در حالی که میانگین جهانی ۸۰۰۰ ساعت است، گفت: تلاش می‌کنیم استانداردهای نظام جامع فنی و حرفه‌ای را افزایش دهیم تا دانش‌آموزان بعد ۱۲ سال حداقل یک مهارت متناسب با استعدادهایشان بیاموزند.

حسینی با اشاره به استخدام نیروهای نهضتی و پیش‌دبستانی عنوان‌کرد: طبق مصوبه مجلس نیروهای پیش‌دبستانی، آموزش‌یاران نهضت سواد‌آموزی و نیروهای شرکتی باید مشمول شوند اما جذب آنها متناسب با نیاز آموزش و پرورش است که باید متناسب با شرایط بوم و مقطع تحصیلی صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای نیروهای نهضتی نیاز به برگزاری آزمون است اما برای پیش‌دبستانی‌ها خیر اما معتقدیم هیچ فردی نباید وارد آموزش و پرورش شود مگر از محل دانشگاه فرهنگیان.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قانون تعیین تکلیف نیروهای پیش‌دبستانی مصوب سال ۱۳۹۷ است و ۱۰۵ هزار نفر مشمول آن هستند که البته برای آنها دوره‌های توانمندسازی برگزار می‌کنیم؛ اول مهرامسال  بیش از ۶۰ هزار خروجی بازنشسته داریم که بخش زیادی از جایگزینی آنها از طرق مختلف و همین روش جبران می‌شود.

وی افزود: اول مهر جشن پایان مدارس خشتی و گلی به جز سیستان و پایان بخاری‌های نفتی را خواهیم داشت همچنین اجرای کامل پروژه مهر را به‌ویژه برای سیل‌زده‌ها خواهیم داشت و در کل ایران یک کلاس بدون معلم باقی نخواهد ماند.

بیشتر بخوانید:

رفع مشکلات ثبت نام در مدارس

حسینی درباره مشکلات ثبت‌نام مدارس نیز گفت: ۲۴ نوع مدرسه داریم، یک نوع آن مدارس دولتی است؛ ثبت‌نام تقاضامحور است و هر دانش‌آموزی در هر نقطه‌ای تقاضا داشته باشد دولت باید پاسخ دهد؛ یک دانش‌آموز نداریم که کلاس برای وی نباشد اما معتقدیم بهترین مدرسه نزدیکترین مدرسه است؛ انواع مدارس را داریم برخی شهریه دارند، برخی آزمون دارند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند، روند نظارتی در حال انجام است و به‌خوبی ثبت‌نام انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=504909

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.