افزایش تعداد فرهنگیان بازنشسته نسبت به شاغلان

  • کد خبر : 534721
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
افزایش تعداد فرهنگیان بازنشسته نسبت به شاغلان

مسئول کانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تا چند سال آینده آمار بازنشستگان از تعداد شاغلین پیشی می‌‌گیرد، گفت: تا پایان سال ۹۸ تعداد ۱۲ باشگاه رفاهی فرهنگیان بازنشسته در استان‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.

احمد صافی مسئول کانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، در ارتباط با افزایش فرهنگیان بازنشسته اظهار کرد: ۸۵۰ هزار بازنشسته فرهنگی در سطح کشور داریم و پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده آمار بازنشستگان از تعداد شاغلین پیشی بگیرد.

وی افزود: تعداد ۳۵۰ کانون بازنشستگی درکشور داریم، به‌طور متوسط سالانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار معلم بازنشسته می‌شوند.

صافی گفت: تاکنون دو باشگاه فرهنگی و رفاهی بازنشستگان در تهران و کرج ایجاد شده و تا پایان سال ۹۸ تعداد ۱۲ باشگاه دیگر در استان‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

جزئیات آخرین طرح نظام رتبه‌بندی معلمان

 

مشکلات افزایش فرهنگیان بازنشسته آموزش و پرورش 

وی اضافه‌کرد: ده مشکل بازنشستگان فرهنگی شامل؛ تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا، پاسخگو نبودن بیمه سلامتی، عدم به کارگیری فرزندان بازنشستگان، عدم بهره‌مندی از ظرفیت و تجارب بهینه بازنشستگان درآموزش‌وپرورش، عدم امکان استفاده از امکانات آموزش‌وپرورش و عدم امکان استفاده رایگان بازنشستگان از مکان‌های تاریخی می‌شود.

مسئول کانون بازنشستگان آموزش‌وپرورش اضافه‌کرد: نبود زمینه نشرآثار پیشکسوتان، عدم توجه کافی به کرامت و منزلت پیشکسوتان از ناحیه جامعه و دستگاه‌های دولتی، ناچیز بودن حقوق بازنشستگان و عدم امکان استفاده از امکانات سازمان‌هایی مانند شهرداری‌ها و ظرفیت‌های موجود کشور در سایر دستگاه‌ها ازجمله مشکلاتی است که بازنشستگان فرهنگی با آن روبه‌رو هستند.

بیشتر بخوانید:

توجه ویژه دولت به معلمان

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534721

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.