مدير هماهنگی و نظارت بر توليد شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

افزایش حدود ۱۰ درصدی فرآورش گاز با احداث دو پالایشگاه جدید در پارس جنوبی

  • کد خبر : 620315
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
افزایش حدود ۱۰ درصدی فرآورش گاز با احداث دو پالایشگاه جدید در پارس جنوبی
مدیر هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملی گاز ایران از برنامه تعميرات اساسي پالايشگاه‌ها و احداث دو پالايشگاه جديد در مجموعه پارس جنوبي خبر داد.

به‌گزارش شبکه خبری تهران نیوز،به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان، با بیان این مطلب، در خصوص تعمیرات و آمادگی زمستانی پالایشگاه‌ها گفت: مطابق برنامه سالانه، از ابتدای سال جاری با ‌توجه به شرایط خاصی که در کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا حاکم شده، برنامه‌های ویژه‌ای را برای انجام تعمیرات اساسی و فعالیت‌های پیش‌بینی شده در نظر گرفتیم.

وی در ادامه افزود: برنامه تعمیرات اساسی که بنا بود از نیمه فروردین ماه شروع شود، به اول اردیبهشت ماه موکول شد و تا ابتدای آبان ماه سال جاری ادامه دارد و با اقداماتی که انجام شده برای تولید گاز در فصل زمستان آمادگی کامل داریم.

زردویان با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در سال جدید شرایط خاصی برای تعمیرات اساسی در نظر گرفته شد و نتایج خوبی داشت، ادامه داد: در سال جاری، با توجه به برنامه احداث دو پالایشگاه جدید به مجموعه تولیدی کشور در فازهای ۱۳، ۲۲ و  ۲۴ مجموعه پارس جنوبی، این مهم حدود ۱۰ درصد ظرفیت فرآورش گاز را در این مجموعه افزایش داد که ان‌شاءالله در پایان سال جاری از آن بهره‌مند می‌شویم.

وی در پایان با اشاره به اینکه با افزایش حدود ۱۰ درصدی میزان فرآورش، اکنون فرآورش گاز به بالاتر از یک میلیارد مترمکعب رسیده و با توجه به این که میزان خوراک پالایشگاه‌ها نیز عددی در همین مقدار است، گفت: در سال جاری، امکان فضای صادرات را فراهم خواهیم کرد و نتایج حاصل از صادرات گاز به دلیل توجه و تعهد نیروهای عملیاتی ما در شرایط سخت به ویژه وجود ویروس کرونا بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

منبع:روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=620315
  • نویسنده : احمدرضا صباغی
  • منبع : شرکت ملی گاز ایران

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.