از ابتدای سال تاکنون صورت گرفت؛

افتتاح ۴۲ پروژه آبرسانی در کشور

  • کد خبر : 601781
  • ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
افتتاح ۴۲ پروژه آبرسانی در کشور
وزیر نیرو از افتتاح ۴۲ پروژه آبرسانی در کشور از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش  خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در مراسم پروژه انتقال آب سد ماملو به شهرستان پیشوا اظهار داشت: وزارت نیرو از اسفند سال ۱۳۹۷ با اجرای طرح‌های مختلف در حوزه برق و آب تلاش کرد تا با برنامه‌ریزی و استفاده هدفمند از توان و ظرفیت دولت و بخش خصوصی، آسایش را برای مردم تأمین کند و فرصت‌های شغلی پایدار در کشور ایجاد کند.

وی افزود: دولت در تحقق وعده‌های خود با استفاده از توان و ظرفیت داخلی و بخش خصوصی از ۲۰ اسفند سال ۱۳۹۷ تا کنون ۲۲۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومانی به ثمر نشانده است.

وزیر نیرو گفت: ۶۴۰ میلیارد تومان برای احداث تصفیه‌خانه هفتم و هشتم جنوب تهران در نظر گرفته شده که حتی یک ریال آن از بودجه دولتی تأمین نشده است.

اردکانیان افزود: در طراحی بلندمدت احداث ۱۲ تصفیه‌خانه برای پوشش ۱۱ میلیون نفر جمعیت تهران در نظر گرفته شده که تاکنون ۶ واحد افتتاح و وارد مدار بهره‌برداری شده و تا پایان امسال چهار واحد دیگر در غرب تهران افتتاح می‌شود.

وی گفت: تصفیه‌خانه هفتم و هشتم تهران تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می رسد و قادر است تا ۷۰ درصد از فاضلاب تولید تهران را تصفیه کند ۶۰ درصد از شبکه جمع‌آوری فاضلاب تهران در دولت تدبیر و امید اجرایی شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=601781

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.