امروز انجام شد؛

افتتاح دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین

  • کد خبر : 621536
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
افتتاح دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین
دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین روز پنجشنبه با حضور مسوولان این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهید مفتح ورامین روز پنجشنبه با حضور مسوولان این شهرستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

حسین کاغذلو فرماندار ورامین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان ورامین با دو بیمارستان دولتی شهید مفتح و تأمین اجتماعی شهدای ۱۵ خرداد از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا به حالت آماده‌باش کامل درآمده و تمام امکانات خود را برای پیشگیری و درمان ویروس کرونا بسیج کرده است.

حسین کاغذلو اظهار کرد: با توجه به امکانات موجود در شهرستان ورامین و عدم استقرار بیمارستان در شهرستان‌های مجاور، بسیاری از بیماران مبتلا به کرونای سایر شهرستان‌ها برای مداوا در این بیمارستان‌ها بستری شده و خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین نیازهای بیماران کرونایی، دسترسی به اکسیژن است که این نیاز با استفاده از کپسول و با صرف هزینه زیاد تأمین می‌شود که در صورت افزایش تعداد مراجعین، این روش، پاسخگوی نیاز بیماران کرونایی نیست.

وی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسوولان شهرستان ورامین و حوزه بهداشت و درمان، یک دستگاه اکسیژن‌ساز با ظرفیت تولید ۶۰۰ لیتر در دقیقه با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال تأمین و در بیمارستان شهید مفتح نصب شد تا مهمترین نیاز شهرستان در درمان بیماران کرونایی برطرف شود.

کاغذلو تصریح کرد: این دستگاه هم اکنون نیاز بیمارستان شهید مفتح به اکسیژن را برطرف کرده و در حوزه پدافند غیرعامل، یکی از کمبودهای شهرستان را برطرف کرد.

وی همچنین از آغاز عملیات احداث بخش مراقبت‌های ویژه ICU بیماران کرونایی در بیمارستان شهید مفتح خبر داد.

فرماندار ورامین گفت: این مرکز با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به ۱۲ تخت ICU مجهز شده و به صورت تخصصی در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=621536

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.