اعلام نرخ جدید نان در شهرقدس / حذف کیسه‌های پلاستیکی

  • کد خبر : 533237
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۵:۴۳
اعلام نرخ جدید نان در شهرقدس / حذف کیسه‌های پلاستیکی

فرماندار شهرستان قدس ضمن اعلام نرخ قیمت جدید آرد و نان یارانه ای و آزادپز از حذف کیسه های پلاستیکی جهت کاهش مصرف پلاستیک و افزایش سلامتی خبر داد.

لیلا واثقی، فرماندار شهرستان قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با مطالبات مردمی درباره بی‌کیفیتی و افزایش قیمت نان اظهار داشت: در بازدیدهای سرزده‌ای که از نانوایی‌ها انجام شد، ۶۰ درصد نانوایی‌ها تخلفاتی مانند کم فروشی، گران فروشی و کاهش کیفیت نان را داشتند که پس از صدور گزارش و پیگیری‌های انجام شده نرخ جدید نان با وزن چانه های جدید اعلام شده است.

وی گفت: در رابطه با کیفیت نان باید توجه کرد که برخی از گندم ها از نظر درصد پروتئین دارای کیفیت بالایی دارند و برخی کیفیت مطلوبی ندارند و علت این موضوع بستگی به زمان ثبت نام نانوایی ها دارد که چه زمانی و از چه کارخانه ای گندم تهیه می‌کنند.

فرماندار شهرستان قدس عنوان کرد: پس از اعلام نرخ‌ مصوب نان از سوی استانداری تهران و در جهت اجرایی شدن قیمت‌های جدید نان در سطح نانوایی‌های شهرستان‌های استان تهران مقرر شد تا سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه با همکاری‌های هم طرح نظارتی برای کنترل قیمت نان را به اجرا در آوردند.
وی با بیان اینکه با اعلام نرخ مصوب قیمت نان، کلیه نانوایی‌های شهرستان قدس هم مکلف اند تا از تاریخ ابلاغ مصوبه نرخ‌های جدید را اعمال کنند، گفت: با اعلام نرخ تصویب شده دیگر قیمت‌های قبلی ملاک نیست و هر نانوایی‌ که نرخ بیشتر و یا کمتری نسبت به نرخ‌نامه مصوب جدید داشته باشد از این پس مکلف به اعمال نرخ‌های جدید است.

وی بیان داشت: پس از اعلام نرخ جدید نان بازرسی اصناف و بازرسی سازمان حمایت و تعزیرات حکومتی مکلف اند تا در طرح نظارتی، از هر گونه گران‌فروشی ممانعت کنند.

فرماندار شهرستان قدس تصریح کرد: برای جلوگیری از دور ریز نان و حدف مصرف پلاستیک و رعایت بهداشت، به کمک بانوان سرپرست خانوار کیسه هایی غیرنایلونی و پارچه ای تولید خواهد شد و برای اجرای این امر همت دستگاه های مربوطه مانند شهرداری، اصناف و مردم را می طلبد.

 

تشریح نرخ جدید نان در شهرقدس

قیمت مصوب نان و آرد یارانه ای و آزادپز
قیمت مصوب انواع نان یارانه ای در شهرستان های استان تهران (تومان)
شرحبربریسنگکتافتونلواش
حداکثر قیمت نان و آرد یارانه ای با قیمت گندم ۶۶۵ تومانآرد۸۳۰۸۱۵۸۲۰۸۲۰
نان۱۰۰۰۱۱۰۰۵۰۰۳۰۰
وزن چانه(گرم)۵۵۰۵۶۰۲۳۰۱۵۰
وزن نان(گرم): ۴۰۰
قیمت مصوب انواع نان آزادپز در شهرستان های استان تهران(تومان)
شرحبربریسنگکتافتونلواش
حداکثر قیمت نان و آرد آزاد پز با قیمت گندم ۹۰۰ تومانآرد۱۲۳۰۱۱۷۰۱۲۰۰۱۲۰۰
نان۱۳۰۰۱۶۰۰۸۰۰۴۰۰
وزن چانه(گرم)۵۸۰۶۵۰۲۸۰۱۷۰
وزن نان(گرم): ۴۶۵
اولویت با عرضه نان با کیفیت، مطلوب و ساده است.

قیمت افزودنی کنجد یک رو با با حداقل وزن ۱۰ گرم کنجد، حداکثر ۵۰۰ تومان علاوه بر قیمت نان است.

عرضه نان با وزن بیشتر و سایر افزودنی ها بنا بر درخواست مشتری به صورت توافقی است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533237

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.