اعضای باند سارقان کابل برق شهرستان فیروزکوه به دام پلیس افتادند

  • کد خبر : 544469
  • ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
اعضای باند سارقان کابل برق شهرستان فیروزکوه به دام پلیس افتادند

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه مردم می توانند در کاهش جرائم و پیشگیری از سرقت ها نقش مهمی داشته باشند از دستگیری اعضای باند سارقان کابل برق شهرستان فیروزکوه خبر داد.

سرهنگ حسین فاضلی در گفتگو با شبکه خبری تهران نیوز، از دستگیری ۲ باند سارقان سیم کابل برق شهرستان در یک ماهه اخیر خبر داد.

وی گفت: با توجه به سرقت های اخیر سیم کابل برق در حوزه شهرستان ، با تلاش عوامل پلیس آگاهی و پاسگاه ارجمند سارقین سیم کابل برق شهرستان که اکثرا در حوزه روستاها اقدام به سرقت میکردند در روستای سله بن به دام پلیس افتادند.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزکوه افزود: پس از گزارش سرقت کابل های برق ماموران انتظامی به طور نامحسوس به رصد منطقه پرداختند که با هوشیاری واحد گشت سارقان در حین سرقت دستگیر و طی تشکیل پرونده متهمین به مرجع قضایی معرفی و با قرار صادره راهی زندان گردیدند.

فاضلی در ادامه به در دستور کار قرار گرفتن توجه ویژه به حفظ اموال مردم از سوی نیروی انتظامی در دو فصل پایانی سال بدلیل شرایط منطقه و خالی از سکنه شدن برخی روستاها اشاره کرد و گفت: در همین راستا دو سارق لوازم منزل که در منطقه دوبلوک مرتکب سرقت میشدند با هوشیاری ماموران انتظامی پاسگاه ارجمند دستگیر و تحویل قانون شدند.

وی اذعان کرد: سرقت کابل های برق موجب نوسان و قطعی های ناگهانی برق و خراب شدن تجهیزات الکتریک می‌شود که قانون نیز برای این‌گونه سرقت ها پنج سال حبس و جبران کامل خسارت وارد شده را درنظر گرفته است. همچنین برخورد پلیس با مراکز خرید غیر قانونی سیم برق و ذوب فلزات و تحت نظر گرفتن آنها به صورت محسوس و نامحسوس انجام می شود.

فاضلی با اشاره به دیگر اواقب سرقت گفت: پس از شناسایی سارقان کابل های برق ضمن تشکیل پرونده برای آنها به عبارتی شناسنامه دار خواهند شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزکوه در پایان یادآور شد: مردم به عنوان مالکان اصلی اموال عمومی نقش زیادی در کاهش سرقت ها می توانند داشته باشند، اطلاع رسانی دقیق به مردم درمورد میزان ارزش و اهمیت شبکه های برق و لزوم نگارش سریع موارد مشکوک باعث ایجاد حس مسئولیت جهت رعایت شئون شهروندی در آنان می شود.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=544469

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.