اعتصاب گسترده زنان اسرائیل در واکنش به خشونت علیه زنان

  • کد خبر : 432057
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
اعتصاب گسترده زنان اسرائیل در واکنش به خشونت علیه زنان

قتل تعداد قابل توجهی از زنان اسرائیلی موجب اعتراض و اعتصاب گسترده در اسرائیل شده است، اعتصابی که برخی سازمان‌های حکومتی نیز به آن پیوستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ شهرداری‌ها ، سازمان‌ها و موسسات اسرائیلی اعلام کردند به اعتصاب گسترده‌ای که قرار است این هفته توسط زنان به علت کشته شدن ۲۴ زن در اسرائیل از ابتدای سال جاری رخ دهد، ملحق می‌شوند.

اعتراض به خشونت علیه زنان اسرائیلی همچنان ادامه دارد. شنبه گذشته مقامات محلی و موسسات بازرگانی حمایت خود را از اعتصاب کنندگان علیه این پدیده خطرناک اعلام کردند. موسسات اسرائیلی در سه‌شنبه پیش‌رو خواستار رسیدگی به تظاهرات علیه کشته شدن ۲۴ زن از ابتدای سال جاری شدند.

بیشتر بخوانید:

در حالی که اغلب زنان قصد فعالیت در سه‌شنبه را ندارند، شوراهای محلی و بسیاری از شرکت‌ها به درخواست زنان کارمند در ارتباط با اعتصاب پاسخ مثبت دادند. شهرداری تل آویو، حیفا، و اورشلیم (قدس) از ملحق شدن به این اعتصاب خبر دادند. همان‌طور که تعدادی از شوراهای محلی عرب مانند جلجولیه، طیره، طیبه، کفرقاسم و سخنین پیشتر به این اعتصاب پیوستند.

موشه لیون، شهردار جدید اورشلیم گفت: جامعه اسرائیلی باید زنان و مردان و تمام فرقه را با هم متحد کند. خشونت کافی است. بی‌توجهی نسبت به خشونت علیه زنان باید متوقف شود.

در طول هفته گذشته، تظاهرات زنان برگزار شد. تظاهراتی که ضمن آن از دولت خواسته شده بود تا تصمیمات و بودجه‌های مصوب برای جلوگیری از قتل‌های آینده اجرایی شوند. امروز یکشنبه برخی از تظاهرات از جمله مقابل دفتر نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم برگزار شدند.

نهادهای حامی زنان تظاهرکننده عنوان کردند: زمان تظاهرات فرا رسیده تا صدای ما شنیده شود. روز سه شنبه همگی اعتصاب خواهیم کرد. این روزها اقتدار روزافزون زنان را به نمایش می‌گذاریم. اوضاع آرام نمی‌شود مگر آنکه زندگی زنان به عنوان یک مسئله مهم در سطح کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=432057

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.