لو رفتن ۵۰۰ حساب بانکی در اعترافات شبنم نعمت زاده

  • کد خبر : 534411
  • 21 اکتبر 2019 - 15:20
لو رفتن ۵۰۰ حساب بانکی در اعترافات شبنم نعمت زاده

برخورداری از ۵۰۰ حساب بانکی و قصد سفر به خارج از کشور از جمله سوالاتی بود که قاضی در دادگاه پرسید و با اعترافات شبنم نعمت زاده مواجه شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، چهارمین جلسه دادگاه اخلاگران دارویی کشور دقایقی پیش به اتمام رسید که شنیدن اعترافات شبنم نعمت زاده در مقابل قاضی مسعودی مقام خالی از لطف نیست.

در ادامه چهارمین جلسه محاکمه شبنم نعمت‌زاده قاضی مسعودی مقام رئیس شعبه سوم دادگاه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی خطاب به نعمت‌زاده ردیف اول پرونده گفت: روز چهارشنبه آخرین جلسه دادگاه خواهد بود و آخرین دفاعیات را از لشگری‌پور متهم دیگر پرونده اخذ می‌کنیم و ما نمی‌توانیم به شما زمان بدهیم تا مطالبات شرکتهای طلبکار را پرداخت کنید زیرا ممکن است چند سال طول بکشد.

 

بیشتر بخوانید: واکنش قوه قضائیه به چادر سر کردن شبنم نعمت زاده

 

وی افزود: در این یکسال و نیمی که پرونده در مرحله تحقیقات بوده یک گام مثبت در راستای پرداخت طلب طلبکاران دیده نشده است و هیچ یک از آنها رضایت ندارند و این زمان خریدن‌ها از سوی متهمان در پرونده‌ها مرسوم است.

مسعودی‌مقام خطاب به نعمت‌زاده گفت: قرار بازداشت شما تا ۱۶ آبان ۹۸ پابرجاست و بعد از آن هم اگر رأی صادر شده باشد که براساس آن اقدام می‌شودو اگر صادر نشده باشد به طور قطع قرار بازداشت به لحاظ وجود بیم فرار شما تمدید می‌شود.

 

قاضی خطاب به دختر وزیر: به آشنایانتان بگویید زیاد نامه‌نگار نکنند

رئیس دادگاه خطاب به متهم ردیف اول پرونده گفت: به دوستان و آشنایانتان بگویید زیاد نامه‌نگاری نکنند. شما در مرحله دادسرا دو ماه بعد از بازداشت آزاد شدید و چون گزارشاتی رسید مبنی بر اینکه قصد خروج از کشور دارید برایتان قرار بازداشت صادر شد و در رابطه با وثیقه‌هایی که آورده‌اید و وثیقه‌گذاران نیز گزارش دادیم و برای آنها در دادسرا پرونده تشکیل شده است.

در این لحظه نعمت‌زاده خطاب به قاضی گفت: من هیچ کدام از این افراد را نمی‌شناسم و خانواده‌ام این وثیقه‌ها را آوردند.

قاضی مسعودی‌مقام همچنین خطاب به نعمت‌زاده گفت: شما با لشگری‌پور هماهنگ هستید و مسائل را گردن همدیگر می‌اندازید و اگر پولها را حیف ومیل کرده‌اید بگویید و اگر نیز سرمایه‌گذاری کرده‌اید اعلام کنید و قطعا به پولشویی شما رسیدگی می‌شود و درباره سایر متهمان نیز در دادسرا پرونده مفتوح است و اقدامات لازم انجام می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: ردپای نعمت زاده در پرونده دخترش

 

وی ادامه داد: شما و لشگری‌پور مسائل را گردن یکدیگر می‌اندازید و می‌گویید هیچ کدام از هیچ فرآینده اطلاع نداشتید، شما ۲۰۰ میلیارد داری و می‌گویی ۲۰۰ میلیارد بدهی داری و اگر این شرکت قرار بوده به این شکل کار کند دیگر کارآفرینی محسوب نمی‌شود.

وی از متهم پرسید: شما چند شرکت دارید؟

متهم پاسخ داد: ۵ شرکت دارم.

 

تایید برخورداری از ۵۰۰ حساب بانکی در اعترافات شبنم نعمت زاده

مسعودی مقام همچنین از متهم سوال کرد: چند حساب بانکی دارید؟

متهم جواب داد: در پرونده عنوان شده که حدود ۵۰۰ حساب وجود دارد در حالی که این حسابها، حسابهای شرکت هستند و بخاطر فعالیتهای مالی شرکت پخش هر حسابی که به نام شرکت باز می‌شد بانک یک حساب نیز به نام دارندگان امضا افتتاح می‌کرد.

مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: شما این حسابها را برای استفاده از دسته‌چکها باز می‌کردید؟

متهم پاسخ داد: اینطور نیست.

 

بیشتر بخوانید: دست نعمت زاده در گرانی خودرو رو شد

 

رئیس دادگاه در پاسخ گفت: غیر از این چه می‌تواند باشد.

متهم جواب داد: من با ۲ الی ۳ حساب کار می‌کردم و پرینت کامل حسابهایم نیز موجود است.

در این لحظه رئیس دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی که آخرین جلسه نیز محسوب می‌شود روز چهارشنبه برگزار و از متهم دیگر پرونده آخرین دفاع اخذ خواهد شد.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=534411

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.