یادداشت/

اصلاح‌طلبان علاف و مضر!

  • کد خبر : 614823
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰:۰۱
اصلاح‌طلبان علاف و مضر!

خیلی جالب و متاسفانه اندوهناک است که خیل عظیمی از مردم برای بهبود وضعیت شهرشان پای صندوق رای بیایند و به کسانی رای دهند که تنها دغدغه‌شان تغییر دادن نام این خیابان یا آن خیابان است.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مصطفی هدایی در یادداشتی به اقدام اصلاح‌طلبان در شورای شهر برای تغییر نام خیابان‌ها و کوچه‌ها پرداخت و نوشت: خیلی جالب و متاسفانه اندوهناک است که خیل عظیمی از مردم برای بهبود وضعیت شهرشان پای صندوق رای بیایند و به کسانی رای دهند که تنها دغدغه‌شان تغییر دادن نام این خیابان یا آن خیابان است.

آرایی که لیست ۲۱ نفره اصلاح‌طلب در انتخابات شورای شهر پنجم در تهران توانست کسب کند، از حب و بغض‌ها و دوقطبی‌سازی‌هایی بود که این طیف توانست با موفقیت در انتخابات ایجاد کند و سکان هدایت شهر تهران به جریان اصلاح‌طلب داده شود. عبارت شهر سوخته یا شهر ویرانه از سوی محمودجواد حق‌شناس، از اعضای این شورا بارها در رابطه با عملکرد مدیریتی اصولگرایان در سال‌های قبل بیان می‌شد. وی در مصاحبه‌ای با افتخار گفته بود که این عبارت را اولین بار «بنده» به کار بردم. چه افتخار و عملکرد سنگینی که این بنده خدا به آن مفتخر نیز هست! حال در این شرایط باید از وی پرسید، آقای حق‌شناس شهر سوخته این است یا آن‌که تحویل گرفتید؟

بیشتر بخوانید:

تقریباً تمام پروژه‌های عمرانی شهر تهران از زمان ورود اصلاح‌طلبان به ساختمان شهرداری تعطیل یا کند و متوقف شدند. اعتصاب کارگران خطوط ۶ و ۷ متروی تهران و حومه باعث شد تا این پروژه‌های مهم و راهبردی متوقف شوند. دیگر خبری از افتتاح باغ و بوستان، پل و تونل و پارک و دریاچه و موزه و پردیس سینما و تئاتر و … نیست. شهر به بیانی در آبادانی و سازندگی مرده است. شهری که روزگاری هر روز یک پروژه برای افتتاح داشت، چند سالی است که به‌دست اصلاح‌طلبان به یک شهر مرده و بحران زده تبدیل شده است.

این در حالیست که در دوره جدید، خبر از آن بود که شهرداری و دولت متعلق به یک پایگاه سیاسی هستند و از این‌رو دولت بدهکاری ۲۰ هزار میلیاردیش را پس خواهد داد و معوقات مترو را نیز از صندوق توسعه ملی پرداخت خواهد کرد تا حمل و نقل عمومی پایتخت تکمیل شود. زهی خیال باطل. شهردار تهران را به خاطر جلوگیری از ساخت و ساز مرتبط با دفتر ریاست جمهوری در جماران در هیئت دولت راه ندادند. حناچی به خاطر بدعهدی دولت در پرداخت بدهی‌اش، دست به دامان دفتر رهبر معظم انقلاب شد تا بودجه توسعه مترو را این‌گونه نقد کند! در بر همان پاشنه چرخید که قبلاً هم می‌چرخید. خیری از دولت به شهرداری تهران نمی‌رسد و باید حواسشان باشد شری نرساند!

با وجود این عمکرد ضعیف و باید گفت مضر و خطرناک از سوی شورای شهر و شهردار اصلاح‌طلب، آن‌ها گمان می‌برند تغییر دادن نام خیابان هنر است و همچنان بعد چهار سال بر آن اصرار دارند. مضر و خطرناک از آن جهت که عدم توسعه تهران بر طبق برنامه و رهاسازی و توقف پروژه‌ها، پایتخت را به شهری بحران زده برای زندگی بیش از ۱۰ میلیون نفر تبدیل می‌کند. اگر خطوط متروی تهران به‌ویژه ۶ و ۷ با ظرفیت کامل وارد مدار مسافرگیری شوند، چند صد هزار سفر درون شهری با حمل و نقل پاک صورت خواهد گرفت و میزان آلودگی هوا به شدت کاهش خواهد یافت. همچنین خطوط مرتبط با شهرهای حومه تهران از جمله اسلامشهر، اندیشه، پرند و شهریار حجم سفرهای بین شهری را کاهش می‌دهد و علاوه بر آلودگی میزان مصرف سوخت کاهش می‌یابد.

چنین وضعیتی نه تنها در پروژه‌های عمرانی بلکه در طرح‌های فرهنگی و اجتماعی نیز قابل توجه است. بالا رفتن ظرفیت سالن‌های سینما، تئاتر، کمک به ساخت مساجد و کانون‌های فرهنگی در محلات و … برای بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر نیاز است. همچنین معضلات اجتماعی مانند معتادان متهاجر و آسیب دیده که نیازمند حضور در مراکز بهاران و حمایت‌های همه جانبه هستند، در دوره مدیریت جدید با ضعف کاملی همراه و اجرایی شده است. توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و آموزش مهارت‌ها برای کسب درآمد نیز طرح‌هایی بود که سال‌های پیش به‌خوبی در حال اجرایی شدن بودند ولی با زعامت اصلاح‌طلبان بر مدیریت شهری به فراموشی سپرده شدند.

بیشتر بخوانید:

از این‌رو مدیریت اصلاح‌طلبان و ادامه آن برای تهران خطرناک و مضر است و این دسته از مدیران مدعی با وجود چنین عملکرد ضعیف و هولناکی همچنان در سالن شورای شهر تهران مصوبات چون تغییر نامگذاری خیابان‌ها را دنبال می‌کنند و از سوی دیگر برخی از اصلاح‌طلبان مانند علی مطهری، بر سر وزیر کشور فریاد می‌زند که چرا مدیرانش در وزارت کشور مصوبات شورای شهر تهران را ملغی می‌کنند! منظورش مخالفت فرمانداری تهران با نامگذاری خیابانی به نام مهدی بازرگان است.

آیا اصلاح‌طلبان نمی‌دانند که نامگذاری خیابان به نام این یا آن شخصیت برای شهروندان تهرانی نان نمی‌شود؟ ، باید گفت که آن‌ها به‌خوبی به چنین موضوعاتی آگاه هستند. این طیف عامدانه دنبال حاشیه و جنجال است تا سر و صدا کند و عملکرد منفی و ضعیفش پشت جنجال‌ها پنهان شود. نزدیک انتخابات است و آن‌ها با پرونده عملکردی پر از خالی روبه‌رو هستند. بنابراین باید دنبال حاشیه بروند تا چند صباح را طی کرده و در موعد انتخابات جنجال‌ها را مجدد در بوق و کرنا کنند. اینجا تنها چهار سال از عمر شهروندان و زندگی‌شان گذشته و به پای بازی سیاسی این طیف مدعی سوخت.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=614823
  • نویسنده : مصطفی هدایی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.