اسرائیل از ترس حریم هوایی خود با لبنان را بست

  • کد خبر : 523678
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
اسرائیل از ترس حریم هوایی خود با لبنان را بست

نیروی هوایی اسرائیل امروز ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ حریم هوایی اراضی اشغالی در طول مرزهای این اراضی با لبنان را بست که این امر تا صبح روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ ادامه دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، نیروی هوایی اسرائیل امروز ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ حریم هوایی اراضی اشغالی در طول مرزهای این اراضی با لبنان را بست که این امر تا صبح روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ ادامه دارد.

ترس از شروع جنگ و درگیری نظامی در منطقه خاورمیانه بر اثر خشم دولت عربستان سعودی و همپیمان ابرقدرتش دولت ایالات متحده آمریکا گویا خواب را از چشمان دولتمردان رژیم غاصب صهیونیستی ربوده است و آنها هر لحظه در هراس و ترس ناشی از شروع درگیری نظامی یا حتی بالا رفتن تنش‌های نظامی هستند.

به نوشته روزنامه عبری زبان “یدیعوت آحارنوت“، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی امروز با بستن حریم هوایی خود در طول مرزهای اراضی اشغالی با لبنان محدودیت‌هایی را برای رفت و آمد غیرنظامیان اعمال کرد و هیچ توجیه و دلیلی برای این اقدام خود ارائه نکرد.

در همین راستا، رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که عمق حریم هوایی بسته شده تا مسافت شش کیلومتر امتداد می‌یابد و این تصمیم شامل فرودگاه “کریات شمونا” در اراضی اشغالی می‌شود که در شهرک مرزی با لبنان واقع شده است و تا صبح روز سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

حزب‌الله لبنان پیشتر از انهدام پهپاد اسرائیل در نهم سپتامبر در اطراف شهرک “رامیه” واقع در جنوب لبنان خبر داد.

رژیم صهیونیستی سوم شهریور ماه جاری دو پهپاد را راهی ضاحیه جنوبی بیروت کرد؛ یکی از این پهپادها سرنگون و دیگری نیز منفجر شد. حزب‌الله در پاسخ به این تجاوز یک هفته پس از آن، یک خودروی زرهی اشغالگران اسرائیل را در نزدیکی شهرک صهیونیستی “آویویم” هدف قرار داد.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=523678

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.