استقلال رکورد محرومیت‌ها را می‌شکند

  • کد خبر : 531144
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
استقلال رکورد محرومیت‌ها را می‌شکند

استقلال طی ۶ هفته‌ای که از شروع لیگ پشت سر گذاشته است محرومیت‌های زیادی داشته تا رکورد محرومیت در لیگ را جابجا کند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، آبی پوشان تهرانی همانند سایر تیم های لیگ برتری تا رسیدن به سر منزل مقصود در فصل ۹۸ – ۹۹، ۳۰ منزل در پیش دارد که تاکنون از ۶ منزل آن عبور کردند. تاجی‌های سابق در حالی از این ۶ هفته گذر کردند که تلفات زیادی داشتند و در نوع خود بی نظیر عمل کردند. استقلال در این فصل علاوه بر خشونتی که در بازی به خرج داده در مسائل حاشیه‌ای نیز پیشتاز بودند تا کمیته انضباطی نیز وارد گود شود و به این ترتیب استقلال در هر بازی حداقل یک محروم را داشته باشند و رکورد محرومیت در فوتبال ایران را جابجا کردند.

 

هفته اول؛ یک غایب تازه‌وارد

از قدیم گفتند سالی که نکوست از بهارش پیداست و ظاهراً این ضرب المثل به خوبی برای آبی پوشان مصداق پیدا کرده است. استقلال لیگ برتر را در شرایطی آغاز کرد که نام یک بازیکن از این تیم در لیست محرومان هفته اول قرار داشت و این بازیکن کسی نبود جز سیاوش یزدانی! یزدانی به دلیل حواشی زیادی که در بازی فصل قبل پرسپولیس و سپاهان داشت هفته اول لیگ با محرومیت انضباطی مواجه شده بود و به این ترتیب در بازی با ماشین سازی حضور نداشت.

هفته دوم؛ غایب تازه وارد

استقلال در همان هفته اول مسابقات لیگ برتر و در ثانیه‌های واپسین بازی یک اخراجی داد تا محروم بعدی این تیم خیلی زود مشخص شود. محمد دانشگر در بازی با ماشین سازی در دقیقه ۹۳ خطایی را بر روی بازیکن ماشین انجام داد تا با کارت قرمز داور تنبیه شود و اتفاقاً همان توپ نیز به تور دروازه استقلالی‌ها چسبید و بازی برای آبی‌ها دو سر سوخت شود. با اخراج دانشگر در بازی با ماشین زوج خط دفاع آبی پوشان در هفته دوم نیز ناقص شد. استقلال هفته دوم را بدون خسارت پشت سر گذاشت تا با خیال راحت به هفته سوم برود و بدون محروم بماند و به بازی با نفت مسجد سلیمان برسد.

محرومان استقلال در لیگ این قسمت؛ محمد دانشگر

استقلال در بازی هفته سوم برابر نفت مسجد سلیمان که بازی قبل از دربی محسوب می‌شد باز هم اخراجی داد تا در دربی با یک محروم حاضر شود. در واپسین دقایق بازی با این تیم خوزستانی بود که فرشید اسماعیلی با یک خطای از پشت با کارت زرد دوم مواجه شد و زمین مسابقه را ترک کرد تا بهترین بازیکن آبی پوشان در دربی شماره ۹۱ غایب باشد و رکورد استقلالدر این زمین دست نخورده باقی بماند.

 

هفته پنجم؛ دربی و حواشی آن

شاگردان آندره‌آ استراماچونی در دربی نیز ترک عادت نکردند و علی کریمی در مصاف با پرسپولیس در هفته چهارم ابتدا در دقیقه ۳۰ و سپس در دقیقه ۸۹ دو کارت زرد گرفت و با کارت قرمز موعود بنیادی‌فر از زمین بازی اخراج شد تا دیدار هفته پنجم برابر ذوب را از دست بدهد. البته این پایان کار آبی پوشان در دربی نبود بلکه اتفاقات دقایق پایانی شهرآورد باعث شد تا کمیته انظباطی چند محروم دیگر را هم روی دست استقلال بگذارد.
محرومان استقلال در لیگ

ترکش‌های دربی در هفته ششم تا هفته ششم نیز ادامه دار شد

محرومیت‌های انظباطی مربوط به دربی تهران احکامش به بازی هفته ششم استقلال برابر گل گهر رسید تا آبی‌ها این بار با محرومیت انظباطی مواجه شوند. البته استقلال در این بازی یک محروم ویژه نیز داشت و آن استراماچونی بود که به دلیل اخراج در بازی با ذوب آهن دیدار با گل گهر را از دست داد. به این ترتیب استقلال در بازی با گل گهر سیاوش یزدانی، عارف غلامی و استراماچونی را در اختیار نداشت و علاوه بر آن از حضور تماشاگرانش نیز محروم بود.

محرومان استقلال در لیگ برتر ادامه دارد….

ظاهراً قرار نیست استقلال هفته‌های لیگ برتر را بدون محروم سپری کند! روز گذشته بود که کمیته انظباطی هروویه میلیچ کروات را به دلیل درگیری با ناظر بازی استقلال و گل گهر یک جلسه از همراهی تیمش محروم کرد تا در کنار محرومیت دو جلسه‌ای عارف غلامی که از دربی با او به یادگار مانده، آبی پوشان فعلاً دو غایب سرشناس داشت باشند. استقلال باید روز ۲۹ مهر در لیگ برتر باید به مصاف سایپا برود.
استقلال به جز این بازیکنان که هر کدام یک یا دو بازی از همراهی استقلال محروم شدند، محمد بلبلی را هم در اختیار دارد که به دلیل تخلف در امضای همزمان قرارداد با دو باشگاه فولاد و استقلال شش ماه از میادین فوتبال دور خواهد بود تا یکی از عجیب‌ترین فصول فوتبالی برای آبی‌ها رقم بخورد و لشکری از محرومان را با خود همراه کند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=531144

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.