استقلال در صدر تیم‌های لیگ برتری

  • کد خبر : 521867
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
استقلال در صدر تیم‌های لیگ برتری

در ادوار مختلف لیگ سپاهان و پرسپولیس با ۵ قهرمانی، استقلال با ۳ قهرمانی، فولاد خوزستان ۲ دوره و پاس، سایپا و استقلال خوزستان هرکدام یک دوره جزو رتبه داران دوره‌های مختلف لیگ برتر هستند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، لیگ نوزدهم در هفته دوم خودش متوقف شد تا تیم ملی روز سه‌شنبه اولین بازی رسمی خودش را در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل هنگ‌کنگ انجام دهد. لیگی که امسال دو تازه‌وارد به نام گل گهر سیرجان که برای اولین بار به لیگ برتر آمده و شاهین شهرداری بوشهر را دارد که پنجمین حضور خودش را در این لیگ با صعود تجربه می‌کند. و تاکنون استقلال در صدر تیم‌ های لیگ برتر قرار داشته است .

در ادوار مختلف لیگ سپاهان و پرسپولیس با ۵ قهرمانی، استقلال با ۳ قهرمانی، فولاد خوزستان ۲ دوره و پاس، سایپا و استقلال خوزستان هرکدام یک دوره جزو رتبه داران دوره‌های مختلف لیگ برتر هستند.

در این بین پرسپولیس و سپاهان تیم‌هایی هستند که توانستند هت تریک قهرمانی داشته باشند و در بین قهرمانان ادوار مختلف اسم پاس در حالی به چشم می‌خورد که دیگر این تیم وجود خارجی ندارد و فولاد هم تنها قهرمانی است که یک رفت‌وبرگشت به لیگ یک را در دوره‌های مختلف لیگ برتر تجربه کرده است. در این بین پای ثابت‌های لیگ برتر استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب‌آهن و سایپا هستند که با انجام بازی هفته دوم خودشان در لیگ نوزدهم موفق شدند ۵۵۴ بازی به نام خودشان ثبت کنند.

استقلال در صدر تیم‌ های لیگ برتری

در بین تیم‌های لیگ برتری و در مجموع حضورشان در ادوار مختلف استقلال در صدر تیم‌ با کسب ۹۸۷ امتیاز در پایان هفته دوم لیگ نوزدهم صدرنشین بلامنازع فوتبال ایران به‌حساب می‌آید. بعد از آن پرسپولیس (۹۳۱ امتیاز)، سپاهان (۹۱۷ امتیاز) و ذوب‌آهن (۸۴۵ امتیاز) رتبه‌های بعدی را در جدول دارند. استقلال همچنین در گلزنی هم بهترین خط حمله لیگ را دارد و بااینکه در چند دوره اخیر آن‌چنان‌که بایدوشاید موفق نبوده اما درمجموع با زدن ۸۱۴ گل جزو برترین‌هاست.

گل گهر هم لیگ یکی می‌شود؟

تیم گل گهر سیرجان با هدایت وینگو بگویچ امسال تازه‌وارد لیگ برتر است و پیش از این تیم‌ها خیلی از تازه‌واردها یا دفعه اولی بودند که آمدند اما درنهایت همان بار اول به لیگ یک برگشتند. آلومینیوم هرمزگان، پیام مشهد، مس سرچشمه، شیرین فراز، شهید قندی، گهر دورود و استقلال رشت از جمله تیم‌هایی بودند که بار اول آمدند اما همان دفعه اول سقوط کردند و باز لیگ یکی شدند. باید دید گل گهر سیرجان به‌عنوان یک تازه‌وارد با وینگو می‌تواند به بقا فکر کند یا یکی از تیم‌هایی می‌شود که نیامده به لیگ برتر دوباره لیگ یک کوچ می‌کنند.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=521867

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.