استقرار دکه های سلامت در شهریار

  • کد خبر : 574498
  • ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
استقرار دکه های سلامت در شهریار

فرماندار شهرستان شهریار از استقرار دکه های سلامت در سطح شهرستان به جهت تامین و ارائه دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی مورد نیاز شهروندان در شهر و روستا خبر داد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، مجید طاهری فرماندار شهرستان شهریار در جمع خبرنگاران از استقرار دکه های سلامت در سطح شهرستان به جهت تامین و ارائه دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی مورد نیاز شهروندان در شهر و روستا خبر داد و اظهار داشت: این دکه ها به منظور تسهیل دسترسی مردم شهرستان شهریار به اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا، با قیمتی قابل قبول و بصورت حذف واسطه ها در نظر گرفته شده است و دکه های سلامت تا اشباع بازار از اقلام مذکور به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

وی ضمن قدردانی از مردم فهیم شهرستان شهریار که در ایام تعطیلات و روز طبیعت همکاری و همراهی مثال زدنی را از خود نشان دادند، افزود: امیواریم با رعایت این فاصله گذاری اجتماعی بتوانیم با همکاری مستمر مردم به هدف خود در خصوص ساماندهی و کنترل ثابت ویروس کرونا در سطح شهرستان دست پیدا کنیم.

فرماندار شهرستان شهریار با بیان اینکه اقدامات خوبی به منظور تامین دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی برای شهروندان سطح شهرستان توسط ستاد مقابله با کرونا  صورت گرفته، بیان داشت: تعداد قابل قبولی دکه سلامت برای ارائه این وسائل در سطح شهرستان استقرار پیدا کرده و تعداد بیشتری نیز اضافه خواهد شد و لذا در نظر داریم تعدادی دکه سلامت سیار نیز برای روستاها فراهم کنیم تا امکان دسترسی مردم به این اقلام تسهیل گردد و بتواند دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی را از تولید به مصرف و بدون واسطه در اختیار عموم قرار دهد.

طاهری ادامه داد: تولیدکنندگان این اقلام بهداشتی از دیروز شروع بکار کرده اند و آماده هستند تا تولیدات خود را با هزینه های معقول و بدور از برخی قیمت های سرسام آور در اختیار این دکه های سلامت قرار دهند که این قیمت های ناهمگون شکسته شود و ما بتوانیم تولیدات ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی را به حد قابل قبولی از سطح انتظار مردم برسانیم. همچنین از مردم تقاضا داریم نگرانی در خصوص کمبود این اقلام بهداشتی و ضدعفونی نداشته باشند زیرا نظر ما بر استمرار کار دکه های سلامت تا زمان اشباع شدن بازار می باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شهریار با اشاره به اینکه تعطیلی صنوف در شهرستان شهریار نیز تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور می باشد که از طریق ستاد استانی به شهرستان های استان تهران ابلاغ خواهد شد خاطرنشان کرد: همه تصمیمات در جهت ایجاد و حفظ سلامت پایدار در سطح کشور خواهد بود و قطعا با در نظر گرفتن تمامی شرایط و با توجه به اهمیت هر صنف بازگشایی ها صورت گرفته و دستورالعمل های مناسب با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اتخاذ و ابلاغ خواهد شد.

فرماندار شهریار با تاکید بر اینکه مردم همواره موضوع کرونا را جدی بگیرند و بویژه در این شرایط بیشتر حساسیت به خرج دهند، تصریح کرد: در ایام تعطیلات شاهد کاهش ۸۰ درصدی مسافرت ها بودیم و این از رعایت و توجه مردم خبر میدهد. در شهرستان شهریار نیز با توجه به کاهش آمار ورودی بیمارستان ها و افزایش خروجی آنها، رعایت کردن مردم در خصوص ویروس کرونا نمایان است اما بنظر ما کافی نیست لذا ما انتظار داریم این روند خوب شکل گرفته استمرار پیدا کند و روند بصورت طبیعی طی شود.

 

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=574498

    برچسب ها

    مطالب مرتبط

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.