استقرار بالای ۲۵۰ موکب و غرفه در مسیر پیاده روی جاماندگان کربلا

  • کد خبر : 533627
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
استقرار بالای ۲۵۰ موکب و غرفه در مسیر پیاده روی جاماندگان کربلا

شهردار منطقه ۲۰ عنوان کرد: فضاهای پیاده روی اربعین امسال همراه با نقاط مکث هستند تا زوار سیدالکریم  بتوانند در  این نقاط استراحت کنند.

دکتر فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ تهران با حضور در ستاد خبری پیاده روی عظیم جاماندگان اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز در خصوص خدمات ویژه شهرداری منطقه ۲۰ اظهار داشت: یکی از توفیقاتی که ما در سرزمین ری به واسطه حضور پربرکت حضرت عبدالعظیم حسنی برای ما حاصل شده است، بحث خدمت ‌رسانی به جاماندگان کربلا است که از  مسیر میدان امام حسین (ع) تا حرم سید الکریم را پیاده روی می کنند.

افشار به خدمت رسانی به زوار سیدالکریم در سه محور اشاره کرد و گفت: محور اول در بحث خدمت رسانی و پشتیبانی است و دوم آذین بندی و تدارک وسایل ضروری و سوم بحث استقرار بالای  ۲۵۰ موکب و غرفه ای است که توسط خود مردم و هیأت های مذهبی کار پذیرایی زوار حضرت سید الکریم انجام می شود.

وی ادامه داد: فضاهای پیاده روی امسال همراه با نقاط مکث هستند تا زوار سیدالکریم بتوانند در این نقاط استراحت کنند.

شهردار منطقه ۲۰ از افزایش ۳۰ درصدی سرویس های بهداشتی مسیر پیاده روی نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سرویس های بهداشتی  ۳۰ در صد بیشتر از سال قبل تعبیه شده و ۲۰۰ چشمه سیار در مسیر منطقه ۲۰ قرار دارد و کلیه اداره ها و هیات ها و کارخانه هایی که اعلام امادگی برای خدمت رسانی به راه پیمایان پیاده روی جاماندگان اربعین کردند در این مسیر ما را یاری می کنند.

وی ادامه داد: در مسیر امسال کانون هایی برای خدمت رسانی به کودک و مادر قرار دارند تا مادرانی که توفیق حضور در مراسم پیاده روی را دارند بدون دغدغه و آرامش طی مسیر کنند.

شهردار منطقه ۲۰ در خصوص مدیریت بازگشت زائران بیان کرد: در بحث مدیریت برگشت زائران محترم زمان رسیدن قطارهای  خط  ۱ و ۶  مترو را با اعمال مدیریت به  حداقل رساندیم و قطارها با ۳ دقیقه فاصله آماده خدمت رسانی به مردم هستند .

وی افزود: ۱۰۰ اتوبوس تک کابین و دو کابین وظیفه برگشت زوار عزیز را بر عهده دارند و ون هایی هم برای افرادی که مشکل حرکتی دارند تعبیه شده که مجهز به ویلچر هستند.

افشار در پایان گفت: تمامی این امکانات بزای خدمت رسانی به اهل بیت و زوار اهل بیت است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://tehrannews.ir/?p=533627

    ثبت دیدگاه

    دیدگاهها بسته است.